September 27, 2021, 11:10 am

КАрбинци

Паунов: СДСМ во Карбинци во овие 4 години не реализираа ништо од она што го ветија во програмата во 2017 година

СДСМ во Карбинци во овие 4 години не реализираа ништо од она што го ветија во програмата во 2017 година, истакна на денешната прес-конференција кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за општина Карбинци Виктор Паунов. Во продолжение интегрален текст...

Oпoжapeни двe вили вo Kapбинци: Пoжapникapи ce бopaт co плaмeнoт – oвa ce дeтaлитe

Две вили се опожарени од кои едната и целосно изгоре во големиот пожар во атарот на општина Карбинци. Пожарот е почнат пред околу еден час, но поради ветерот зафатена е голема површина на земјоделско земјиште и култури, а во...

Надојдената рekа го ypна мостот во Карбинци

Надојдените води го срушија единствениот пешачки мост на Козјачка река во општина Карбинци. Граѓаните бурно реагираа на социјалните мрежи, пред се заради фактот што изградбата на новиот мост кој беше предвиден доцни веќе една година, пишува Сител. -Се зголемува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Зaбopaвeтe вeќe нa лeтните дeнови и високите тeмпepатури – oд вечерва голем пpecвpт на вpeмeто

Денеска во текот на ноќта ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен...
- Advertisement -spot_img