карлеуша

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО КАРЛЕУША ПЕЕ ПЕСНИ НА ЦЕЦА: Во Македонија ја испеа ,,Београд“

Јелена Карлеуша која моментално не е во добри односи со Цеца Ражнатовиќ, во еден период не и беше проблем да пее нејзини песни. Погледнете го видеото како Карлеуша во 1996 година во Македонија ја испеа песната,,Београд“. 

ЗА ОВА МОЛЧЕШЕ СО ГОДИНИ:Пејачката Мина откри непознат детаљ од свадбата на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Пејачката Мина Костиќ откри детаљ од венчавката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ. Пејачката често пее на свадбите на српските спортисти. Мина Костиќ била задолжена за веселбата на свадбата на Јелена и Душко, а откри детаљ кој не и беше...

ВИСТИНАТА Е СОСЕМА ПОИНАКВА: Карлеуша се жалеше дека од хонорарот од Гранд нема ни за грисини

Веќе неколку  месеци во јавноста се шпекулира околу тоа дали членовите на жирито на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ се платени за учество во таа програма или не. Меѓутоа, како што стојат работите, изгледа дека никогаш нема да добиеме одговор...
- Advertisement -

Latest News

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ CЛУЧAИ НА ЗAБOЛEНИ: Четири нoвoзaрaзeни текстилни работнички во Штип

– Бројот на заразени текстилни работнички во Штип се зголеми, откако денеска се регистрираат четири нови случаи на вработени...
- Advertisement -

ПPOТЕCТИ ВО ХОНГ КОНГ: Пoлицијaтa употреби бибep cпрej

Хонг Конг, 27 мај 2020 (МИА) – Полицијата на Хонг Конг денеска употреби бибер спреј, за да ги растера демонстрантите од центарот на градот,...

СОТИР КОСТОВ: “Кој ќе владее со светот?”

Што всушност му се случи на светот? Како вирусот на стравот овозможи целосно надгледување и тотална контрола на граѓаните? Смртоносниот вирус Корона 19 ги...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев пpитискa за избори на кои наместо гласови ќе броиме пoчинaти и зaрaзeни

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката,...

ВИДЕО: Снег во мај е изненадување, а не во јануари

Прогнозите дека деновиве ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец и дека поради релативно ниските температури за овој дел од...