December 5, 2021, 9:52 am

карпа

(Видео) Одpoн oд кapпa им ce зakaнyвa нa житeлитe нa Елен Kaмен и Paдoждa

Жителите од Елен Камен и Радожда загрижени за безбедноста. Откако одрон од карпа деновиве го блокира патот тие стравуваат бидејќи се уште голем дел е напукнат и претставува опасност од нови одрони а дополнителен проблем е и водоводната цевка...

Пoчинa тyриcткa во Цpна Гoра: Пaднaла од кaрпa дoдекa се фoтoграфиpала на Свeти Стeфан

Романска туристка почина денеска кога паднала од карпа додека се обидувала да се фотографира во хотелскиот комплекс Свети Стефан. 64 годишната жена покажувала знаци на живот кога членовите на Службата за заштита и спасување ја извлекле од бездната, но таа...

Tpaгeдиja: Maж пoчинaл пo пaд oд кapпa кaj ceлo Koшaни

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75), паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“, по што починал, информираше попладнево портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски. Лекар од Итна медицинска помош...

Пaниka вo Радожда: Oдpoн oд кapпa пaднa вpз кyќa, зa cpeќa нeмa пoвpeдeни

Голем одрон од карпа вчераутро паднал врз куќа на влезот од струшкото село Радожда, под пештерската црква „Свети Архангел Михаил“. Во несреќата нема повредени, но оштетен е дел од куќата и помошни простории. Жителите на селото се вознемирени и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев и Гаши ќе ја потпишат програмата за влегување на Алтернатива во Владата

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши денеска во Клубот на пратениците во 13 часот ќе ја...
- Advertisement -spot_img