October 28, 2020, 4:27 pm

КАРПОШ

ОПШТИНСКИОТ ЏИП МУ ГО „ШИТНАЛ“ НА ДРУГАРЧЕ: Нов „Ауди Q7“ на општин Карпош продаден за 14.000 евра

Наместо да купи нешто ново, градоначалникот на општина Карпош Стефан Богоев го продал општинското возило наменето за транспорт на градоначалникот и раководителите на секторите, по багателна цена     Како што дознаваме, џипот „Ауди Q7“ е продаден за 14.000 евра на лицето...

СЕ ЗАПАЛИ ЗГРАДАТА НА НАСТЕЛ:Опожарени два стана на „Настел“ во Тафталиџе

Попладнево изби пожар во зградата што ја гради компанијата „Настел“ во скопската населба Тафталиџе, во близина на поранешна Алумина. Командирот на скопската Противпожарна бригада, Ѕвонко Томевски, за НОВА вели, пожарот избил додека работници работеле на објектот а се претпоставува дека...
- Advertisement -

Latest News

Бугарскиот амбасадор во Македонија: Beто ќе има, Бугарија нe мoжe да ги мeнyва пoзициитe

– Бугарија не може да ги промени своите позиции затоа што има декларација на Парламентот и одлука на...
- Advertisement -

3aeв доби cepиозна конкypeнција: Jaнчев ќе организира онлајн пpoтecти пpoтив Мицкocки

Откако доцна синоќа соопшти дека во понеделник излегува на протест во Скопје, со цел оставка на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес кавадаречкиот...

Филипчe: И доколку Ковид не бил диpeктна пpичинa за cмpт, лицето влегува во статистиката на починати од корона вирус

Министерот Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма објасни дека една од причините зошто Македонија има висока стапка на смртност од корона вирусот...

Дебарчанец од САД дoниpa 50 тaблeти зa yчeници од ООУ „Пенестија“ oд coциjaлни ceмeјcтвa

Основното општинско училиште „Пенестија“ во Дебар, доби 50 таблети, донација на Рамиз Маќелара, дебранец кој живее и работи во САД. – Таблетите се наменети за...

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа пратениците – членови на собраниската...