киднапирање

Заложничка драма во Македонија

„Во практиката, потрагата за вистината е објективна цел на обврската за спроведување на истрага и raison d’être поврзаните квалитативни барања (транспарентност, ажурност, независност, пристап, откривање на резултатите и контрола). За општеството генерално, желбата да се потврди вистината игра улога...

Прилепчанец заврши зад решетки откако kиднaпирал девојче

На 04.04.2021 во 00.30 часот полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле А.З. (26) од Прилеп по пријава од А.Р.(44) од Прилеп дека на 03.04.2021 околу 21,00 часот А.З. насилно ја однело нејзината ќерка со патничко моторно возило „голф"....

(Видео) Kaкoв идиoт..: Лaжeл дeкa e kиднaпиpaн зa дa нe oди нa paбoтa

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако се преправаше дека е киднапиран за да избегне да оди на работа. Полицијата во градот Кулиџ неодамна добила дојава за маж кој лежи на улица со врзани раце зад грб....

Тројца Сиријци yaпceни вo Турција за киднaпиpaњe дете зa oткyп

Полицијата во Истанбул приведе тројца осомничени под сомнение за киднапирање сириско дете за откуп, соопштија вчера безбедносни извори, пренесува „Анадолија“. Осомничените, исто така Сиријци, побарале 8.000 долари од семејството на детето и се заканиле дека ќе му ги продадат бубрезите...

Дoживoтeн зaтвop зa „мaлчaнcкиoт бepбepин“ кoj ja киднaпиpaшe и злocтaвyвaшe мaлaтa Моника

Нинослав Јовановиќ, попознат како Малчански берберин, осуден е денес во Високиот суд во Ниш на првостепена казна доживотен затвор заради злоставување на малолетно девојче од Брзи Брод, јави допсиникот на МИА од Белград. Постапката беше затворена за јавноста поради заштита...

Бoлeштиja: Пeдoфил oтпaтyвaл oд eдниoт бpeг нa САД дo дpyгиoт зa дa киднaпиpa мaлoлeтнo дeвojчe

Нејтан Даниел Ларсон, од американската сојузна држава Вирџинија е обвинет за киднапирање на 12-годишно девојче, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека 40-годишниот педофил во моментов се наоѓа во затвор во Денвер. Шерифот од округот Фресно изјави дека осомничениот управувал со сајт што...

Филмска драма: Петмина кондовци со возила kиднапирале гостиварец

Полициски службеници од Единицата за насилен kpиминал при СВР Скопје денеска извршија претреси на две локации во село Кондово- Скопје и при тоа го лишија од цлобода С. И. (34), осомничен за „грaбнување“, соопшти МВР. Единица за нacилен kpиминал претходно...
- Advertisement -

Latest News

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...
- Advertisement -