May 14, 2021, 2:33 am

кинески државјани

Британија пpoтepа тројца кинески државјани поради шпиoнaжa

Велика Британија протера тројца кинески државјани осомничени за шпионажа кои се претставувале како новинари. Британската тајна служба МИ5 тврди дека тројца вработени во кинеското Министерство за државна безбедност лажно се преправале дека работат за кинеска новинска агенција, пренесува Гардијан. Како што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img