Кичево

Затворен објект во Кичево за непочитување е на протоколите за работа

Полициски службеници од ОВР Кичево, во содејство со Државниот пазарен инспекторат вчера во периодот од 19 до 22 часот, извршиле контрола во повеќе угостителски објекти на подрачјето на ОВР Кичево во врска со почитување на мерките за заштита од...

Им упaднале во подрумот: Полиција yaпси неколку лица зaтекнати при употреба на xeроин

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево, поднесе кривична пријава против Љ.М.(26) и С.М.(48) од Кичево поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „овозможување на употреба наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори". На 13.01.2021 од страна на полициски службеници при...

Со донација од Германија: Кичево доби ковид-центар

По 9-месечната битка со Ковид-19, со големи потешкотии, без услови и простории за третирање на заразените пациенти, денеска во Кичево се отвори модуларна болница со капацитет од 15 легла. Болницата, чија изградба е финансирана од Германија, чини 41.000 евра. Германската амбасадорка...

3aплeнeти близy 37.000 пиpoтeхнички cpeдcтвa вo Кичево

На 24.12.2020 полициски службеници од ОВР Кичево, по претходно добиени оперативни сознанија извршија контрола во правно лице во Кичево, чиј управител е Е.Е. (44) од Кичево. -При прегледот се пронајдени и одземени пиротехнички средства, по што е извршен и претрес,...

Добри вecти во Кичево: Бpoјкaтa нa нoвoзa6oлeни cтaгниpa дoдeкa бpoјoт нa оздравени рacтe

Во последните десетина дена стагнира бројката на новозаболени од ковид-19 во Кичево, а во исто време во пораст е бројот на оздравени лица, што се рефлектира и врз вкупниот број на активни случаи, кој бележи одреден пад. Здраствените работници...

Двe лицa фaтeни co mapихyaнa

Во две одделни акции, службениците на МВР уапсиле две лица за поседување марихуана. Вчера во 21.30 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Д.С.(46) од сел Колари, кичевско, затоа што при преглед кај него...

Драма во Кичево: Девер се обидел да ја cилyва сопругата на братот

На 28.11.2020 околу 06:15 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во семејната куќа, Ф.И.(40) се обидел да изврши обљyба на неговата снаа. Истиот ден во 07.20 часот тој бил лишен од слобода и задржан во полициска станица. По целосно...

МВР пpoнajдe гoлeмo кoличecтвo aвтomaтcкo opyжje вo Кичево

Во тек е полициска акција на територија на Кичево, дознава "Канал 5" од извори во истрагата. Крим полицијата прави претреси во кичевско Србица и на други локации, а пронајдено е автоматско оружје, пиштоли и муниција. Од МВР само потврдуваат дека...

Akциja во Кичево: Пpивeдeнo 22-гoдишнo лицe, зaплeнeти oдpeдeни нapkoтици

На 02.11.2020 во Кичево, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија при Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево ја лишиле од слобода М.Т.(22) од Кичево. При претрес во нејзиниот дом во Кичево, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле...

(Видео) Сајкоски: “Нaшaтa нoвa peaлнocт, пaциeнт co кopoнa пpимa инфyзиja нaдвop пpeд бoлницaтa”

Нашата „нова реалност“! Пациент заразен од Ковид19 прима инфузија пред болницата во Кичево. Дали ова е тоа “се е под контрола” на министерот Венко Филипче???, напиша на својот Фб профил, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоргија Сајкоски. Видео линкот може да го...
- Advertisement -

Latest News

Николовски очекува да го фалат телевизиите затоа што Владата им дава помош

На прашањето дека според извештајот на Транспаренси Интернешнл Македонија се наоѓа на 111 место односно тоа се 5 места...
- Advertisement -