October 27, 2021, 11:54 am

Кичево

(Видео) Јовановски: Изгрaдба на спортска сала и гаcификација на Кичево

Почитувани сограѓани, жители на Општина Кичево, ви се обраќам како кандидат за градоначалник на општината Кичево. Сакам да ви презентирам два од моите најважни и најприоритетни проекти кон кои ќе пристапам веднаш по стапувањето на функција, секако доколку одлучите...

Се зaпaли aвтoмoбил вo движeњe вo Kичeвo

Вчера околу 10.35 часот на улица „Борис Кидрич“ во Кичево во месноста Стар Лопушник, се случил пожар во патничко моторно возило со кичевски регистарски ознаки во движење, управувано од Е.М.(63) од Кичево. – По дојавата за пожар во моторно возило...

Peгиcтpиpaн зeмjoтpec и кaj Кичево…

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје синоќа во 21 часот и 17 минути, регистрираше земјотрес чиј епицентар припаѓа на епицентралното подрачје...

Пред малку зeмјотpeс во Македонија, ова се детелите

Земјотрес со јачина од 2,7 степени по рихтер вечерва е регистриран во Македонија. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 17 минути. Земјотресот бил со епицентар на 17 км југоисточно од Кичево, на длабочина од 2 км.

(Фото) Кичево ce ГУШИ: Bo овoj мoмeнт зaгaдeниoт вoздyх pyши peкopди

Нешто чудно и невообичаено во овој момент се случува со воздухот во градот Кичево. Во овие момент загаденоста во овој македонски град е речиси неколку пати над дозволеното. Имено во Кичево се измерени 947 ПМ 10 честички на метар кубен што...

Алтернатива го повлече кандидатот за Кичево три дена по објавувањето

Три дена по објавувањето Алтернатива го повлече кандидатот Мазлам Османи за општина Кичево. Од партијата велат дека не можат да прават нешто што им оди на штета на Албанците, пренесе ТВ21. Оваа партија ќе го поддржи независниот кандидат Фатмир Лимани...

Bo изoлaциja нeкoлкy пapaлeлки пopaди Koвид-19: Koмиcијaтa ќe oдлyчyвa дaли ќe пpoдoлжи oнлajн нacтaвaта во Струга и во Кичево

Бројот на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се намалува, а во меѓувреме расте опфатот на вакцинација против Ковид-19 на возрасните граѓани. Инаку, акцентот е ставен на промоција на повик кон помладите да се вакцинираат, а поради вирусот, од вчера во...

Поради лошата епидемиолошка состојба, неколку средни училишта ќе започнат со онлајн настава наместо настава со физичко присуство

Владата денеска го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за онлајн организирање на наставата во средните училишта во Тетово и Гостивар во траење од 14 дена од почетокот на учебната година, и онлајн настава од првите 7 дена...

Гoрeше куќа во Кичево: Пожaрникaрите на време реагирале и спречиле кaтaстрoфа

Пожар попладнево избувнал во куќа во населбата Иванидол во Кичево, којшто со брза интервенција на ТППЕ Кичево бил целосно изгаснат. -Денес околу 13 часот ни беше јавено дека се појавил пожар во куќа во населба Иванидол. По дојавата екипа...

Зaгpижyвaчки вo Кичево: Moдyлapнaтa бoлницa e пoлнa co koвид пaциeнти

Секојдневното влошување на состојбата со новозаболени со Ковид-19 во Кичево, придонесе целокупниот капацитет од 45 кревети во модуларниот ковид-центар да биде исполнет со инфицирани граѓани. Од општата болница размислуваат да го реактивираат дел од интерното одделение каде што на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Koлку тpaе имyнитeтoт пo пpeлeжaн кopoнaвиpyc?

Лицата кои прележале коронавирус имаат пократкотраен имунитет споредено со вакцинираните, па поради тоа, постои шанса да се заразат повторно....
- Advertisement -spot_img