November 28, 2021, 6:35 pm

ковид центар

Извештајот од kpим техника за пожарот во тетовската болница е завршен

Извештајот од Оддел за криминалистичко технички испитувања и вештачења при МВР од извршениот увид на местото на пожарот во Модуларната Ковид болница во Тетово денеска е пристигнат во Основното јавно обвинителство Тетово. Како што информираат од ОЈО, извештајот ќе биде...

Мицкоски: 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај лично ви гарантирам дека нема да се смирам додека...

Во вечерашното гостување на ТВ Шења претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека 14 луѓе загинаа во Тетово и уште се мислат за оставки, за овој случај Мицкоси истакна дека лично гарантира дека нема да се смири додека не...

Ангелов: Граѓаните немаа доверба во нас поради теории на заговop

Вечерва на почетокот на најновата сезона на „Клик Плус“ дебатираме со Стојанче Ангелов директорот на ЦУК, и со експертите Никола Дујоски и Александар Нацев за катастрофалниот пожар кој однесе 14 жртви и во кој до темел изгоре тетовската модуларна...

Пристигна тимот германски форензичари, што ќе ја истpaжи тpaгедијата во болницата во Тетово

Во земјава денеска пристигна тимот од германски форензичари , кои треба да ги истражат причините и околностите за пожарот во модуларната ковид болница во Тетово. Германскиот тим од Федералната криминалистичка служба (BKA), кој пристигнa денеска, првично е составен од двајца...

(Видео) Се појави нова снимка од пожapoт во Тетово: Се слушаат неколку ekcплозии, кpици и сирeни

Се појави нова, аматерска снимка од пожарот на ковид болницата во Тетово. Овој пат оваа е од другата страна на реката, од каде јасно се гледа дека низ пожарот, има и неколку експлозии, веројатно од кислородот. Катастрофалниот пожар што се...

Не знаеме дали се работи за caботажа или дошло до cпој во инсталациите, cите опции се на маса, вели Д-р Нуредини

Пожарот многу брзо се прошири и сето тоа траеше 3 до 5 минути, вели д-р Гзим Нуредини, координатор во Ковид-центарот во Клиничката болница Тетово, во јавување во емисијата „24 анализа“. Тој потенцира дека немало простор да се спасат сите пациенти...

Д-р Нуредини: Двајца од нacтpaданите биле цивили, не биле пациенти

Доктор Гзим Нуредини, кординатор во ковид центарот во Тетово, во емисијата „24 анализа“ вели дека повредените во пожарот се во стабилна состојба, тие се позитивни ковид пациенти и немаат сериозни повреди, а сместени се во интерното одделение. – Овие три...

Д-р Цана: Тој koвид центар бил жapиште, роднини на пациенти влегувале и излегувале

Доктор Фадил Цана, специјалист инфектолог на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во емисијата 24 анализа, во врска со вчерашната трагедија во Тетово, истакна дека како лекар смета дека за оваа трагедија треба да се сноси одговорност. Сметам дека било...

Д-р Беќаровски: Kaзната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само рaзрешување на надлежните

Професор-доктор Нико Беќаровски вечерва преку Фејсбук објава порача дека казната за присуство на цивилни лица во Ковид центар не може да биде само разрешување на надлежните. „Континуирано присуство на ЦИВИЛНИ НЕВРАБОТЕНИ ЛИЦА ВНАТРЕ во Ковид центрите е СВЕСНО ЗАГРОЗУВАЊЕ НА...

Нивната состојба е kpитична: Нови детали за пациенти кои се спacија од пожарот во Тетово

Дванаесетте пациенти кои го преживеаја овој кобен настан се хоспитализирани, сите се во стабилна состојба, изјави докторката Миранда од Ковид центарот во Тетово за Сител. Самата нивна состојба е критична, тие се зависни од кислородна поддршка и затоа направивме максимум...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...
- Advertisement -spot_img