January 22, 2021, 4:31 pm

Коивд-19

Гepмaнcкитe влacти вoвeдoa cтpoг кapaнтин во Баварија, yчилиштaтa и гpaдинкитe зaтвopeни

Жителите на Баварија, поради големиот број заразени лица во таа област, од утре можат да ги напуштат своите домови само од оправдани причини, а училиштата и градинките ќе бидат затворени две недели, соопштија официјалните лица. Строг карантин за жителите на...

Cocтoјбaтa нa Koвид-19 во Скопје: Еве вo кoи oпштини најмногу “вpиe”

Од почетокот на епидемијата од коронавирус во Скопје се заразиле 9654 граѓани. Во моментов бројот на активни случаи е 2515. Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Пожaр во зграда во Гостивар, евakуирани жителите

Пожар денеска околу 11 часот избувнал во стан од зграда во гостиварска Седма зона, а во сопственост на 40-годишната...
- Advertisement -