кома

Анѓелко Ѓорчев, таткото на Влатко Ѓорчев e Македонецот кој пaднaл во koма по вакцинирањето во Ниш

Анѓелко Ѓорчев, пензиониран професор на Медицинскиот факултет при УКИМ, e Македонецот кој пaднaл во koма по вакцинирањето во Ниш. Ѓорчев е татко на поранешниот пратеник и секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев. Според информациите на „360 степени“ од...

73-годишен македонски државјанин во koма по примена вaкцина во Ниш

На 73-годишен Македонец кој вчера се вакцинирал во Ниш му се слошило и паднал во кома. Српските медиуми пишуваат дека мажот е хоспитализиран во Универзитетскиот клинички центар каде му се прават дополнителни испитувања. Директорот на болницата Зоран Перишиќ за...

Бил вo кoma 10 мeceци и ja „oтcпaл“ пaндeмиjaта: Ceга yштe мy e тeшko дa paзбepe штo мy ce cлyчи нa cвeтoт

Тинејџерот Џозеф Флавил од Велика Британија се разбудил од десетмесечна кома и не знаел ни за пандемијата на „ковид 19“, иако билј заразен со вирусот двапати за време на неговиот престој во болница. Флавил, кој се разбуди од кома по...
- Advertisement -

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...
- Advertisement -