December 5, 2021, 8:40 am

компанија

Браво: Македонска кoмпaниja „Creative Hub“ пoбeди на Miami Global Fundraising Stage 2021

Македонскиот стартап кој во 2019та година се најде на листата на најупешните на Форбес „30 под 30“ вчера победи на Глобалниот Инвестициски настан Мајами 2021. Ова е прва победа на македонска компанија која на настанот беше презентирана од основачот Аријана...

Оваа македонска компанија добила 100 милиони евра државни тендери

Тендерот кој го доби струмичката градежна компанија „Жикол“ е најголемиот од сите тендери за кои се склучени договори од почетокот на годината до сега. Станува збор за изградбата на крстосници во Скопје, за што Град Скопје ќе плати 18,5...

Плaтa ни зa “цигapa нa пapчe”: Koмпaниja вo Штип дaлa 2 дeнapи плaтa, вo Валандово иcплaќaлa пo пoлa минимaлeц..

Претседателката на Здружението „Гласен текстилец“, Кристина Ампева, лоцира повеќе компании каде што, како што вели, има очиглени манипулации со платите на работниците. Таа вели дека Здружението има одлична соработка со Државниот инспекторат за труд, но дека не успеваат да...

(Видео) Tyтyнapитe во струмичко во пaниka: Koмпaниjaтa „Далиja Тaбaк“ нe вpши oткyп

Тутунарите од струмичко Градашорци во паника. Не знаат каде да ги предадат произведените количини тутун од ланската реколта откако компанија „Далија табак“ не доби зелено светло да врши откуп оваа сезона. Производителите имаат склучено договори, но тутунот им стои,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Зошто и вакцинираните може да се заразат со вирусот? – Омикрон повеќе ги напаѓа и оние кои веќе прележале ковид

Ризикот од инфекција со корона вирусот постои и покрај тоа што некои од луѓето се вакцинирани, се зависи од...
- Advertisement -spot_img