контејнер

Пресуди за шверцерите на убиените 39 виетнамци во контејнер на камион во Англија

Четворица шверцери на луѓе се осудени за убиство на 39 лица од Виетнам, кои загинаа на задниот дел од камион со контејнер, додека се испраќаше во Англија, се осудени на затворска казна од 13 до 27 години. Жртвите, на...

Co кoe cpцe..: Бeбe нajдeнo вo кoнтejнep вo cpпcкиoт гpaд Обpeнoвaц, ocoмничeнa бaбaтa

Новородено бебе е најдено денеска во контејнер во српскиот град Обреновац. Во моментов бебето е на интензивна нега. Бебето од женски пол имало околу три килограми, а лекарите утврдиле дека е родено на време. Мајката (23 години), после породувањето во стан,...

(Видео) Haвивaчи гo “нaпикaa” диpeктopoт вo кoнтejнep и гo „пpoшeтaa“ пo yлицa

Навивачите на украинскиот тим Десна решија даа се пресметаат со директорот на стадионот, Гагарин Овчаренко, кој нема по добро да ја памети пресметката. Овчаренко неодамна стана директор на стадионот на кој игра Десна и наводно сакал да му забрани на...
- Advertisement -

Latest News

Двонеделен строг kapaнтин во Кипар

Полициски час од 21 часот; затворање на продавниците, угостителските објекти, фризерските салони, фитнес центрите, театрите; забрана за собири; задолжително...
- Advertisement -