November 28, 2021, 5:54 pm

контрацепција

Франција ќе одвои 21 милион евра годишно за бесплатна кoнтрaцeпциjа на жените до 25 години

Од следната година, Франција ќе овозможи бесплатна контрола на бременост за жени под 25-годишна возраст, врз основа на новата мерка што ќе ја чини државата 21 милион евра годишно, потврди денеска францускиот министер за здравство Оливие Веран. Како што е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Жестока реакција на Руcија и Кина откако Бајден ги исклучи двете земји од виртуелниот самит за демократија

Кинескиот и рускиот амбасадор во Вашингтон заеднички ја осудија одлуката на Соединетите држави да ги исклучат двете земји од...
- Advertisement -spot_img