December 5, 2021, 9:06 am

корона скрининг

За кopoнa cкpининг вo yчилиштaтa ќe бидe пoтpeбнa coглacнocт oд poдитeлитe

Неделава надлежните започнуваат со опсежна анализи детален скрининг на генералната здравствена состојба на населението. Во однос на скринингот на училиштата,кој е најавен од министерот за здравство Филипче, тој посочува дека прво ќе се почне со обезбедување согласност од родителите, а потоа ќе биде презентирана и методологијата. –...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Експлозијата во близина на нуклеарната централа Натанц во Иран била воено тестирање

Воени претставници на Иран соопштија дека експлозијата што се случи на дваесетина километри од нуклеарниот комплекс Чахид Ахмади-Рочан, била...
- Advertisement -spot_img