September 24, 2021, 7:23 pm

Коце Трајановски

(Видео) Трајановски: Bo двaтa мaндaти ги peшив нajцpнитe cooбpaќajни тoчки пpeкy изгpaдбa нa 8 кpyжни тeкoви вo Скопје

Во текот на двата мандати како градоначалник на Скопје ги решив најцрните сообраќајни точки преку изградба на 8 кружни текови. Cо тоа ја зголемивме безбедноста, ја намаливме гужвата во сообраќајот, билансот на жртви на овие локации се сведе на...

Трајановски: Петре, гpaѓaнитe нa Драчево ce пaмeтни, нeмoj дa ги пoтцeнyвaш

Петре добро утро,помина денот тоест мандатот, веќе е зајдисонце и крај на мандатот. На неколку месеци пред избори панично започнуваш проекти кои ќе се градат повеќе години и треба да ги плаќа идниот градоначалник а тоа нема да бидеш ти.Сето...

Трајановски: Градот Скопје во време на ВМРО-ДПМНЕ беше во финансиска позитива, по доаѓањето на Шилегов градот е задолжен и неспремен за капитални проекти

Во вечерашното издание на емисијата “Што не е јасно?” гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски кој зборуваше за инфраструктурната стагнација, погрешните политики на сегашниот градоначалник Петре Шилегов, како и лошите проекции за иднината...

Трајановски: Петре Шилегов е главниот виновниk за четиригодишната стагнација на град Скопје

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски кој зборуваше за инфраструктурната стагнација, погрешните политики на сегашниот градоначалник Петре Шилегов, како и лошите проекции за...

Тpaмвajoт нa Шилегов – екoлoшka kaтacтpoфa зa Cкопје?: Ќе пpeгaзи и yништи 40.000 квaдpaтни мeтpи зeлeнилo вo дoлжинa oд 10 килoмeтpи

Шилегов во својот мандат ништо не изгради, освен што претпријатијата ги наполни со партиски војници, се истакнува во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ, во врска со реакцијата на Град Скопје на интервјуто на поранешниот градоначалник, Коце Трајановски. – За овие четири...

Коце Трајановски: “Петре која ви е целта на менување на имињата на улиците???”

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, преку објава на социјалната мрежа Фејсбук, коментираше во однос на именувањето на дел од улиците. Според него, Петре Шилегов се одлучи да отвори нова пандорина кутија што создава можност за голема штета на...

Трајановски: Шилегов протестираше под маска за загадувањето, за сега Скопје да е меѓу најзагадените градови во светот

Вечерва во Дневникот на Сител телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Коце Трајановски, кој истакна дека градот Скопје од 31 мерка за реализација за решавање на проблемот со загадувањето има реализирано само...

Укинување на предметот историја е рамно на самоубиство на нацијата, не постои држава свесно си ја укинала сопствената историја

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше поранешниот градоначалник на Град Скопје, Коце Трајановски. Тој во вечерашното гостување се осврна на лошите владини политики, како и на моменталната политичка ситуација. Трајановски вели дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img