October 24, 2021, 8:01 am

Кочани

„Ќe ocтaнeте бeз paбoта aкo глacaтe зa тaa пapтиja“ – чeтиpи лицa oд Koчани дoбивaлe зakaни

ОВР Кочани до надлежното ОЈО Кочани поднесе кривична пријава против Р.А. (54) и Б.Ш. (46) од Кочани поради основано сомнение дека сториле кривични дела “повреда на слободата на определување на гласачите” по чл. 160 ст.1 в.в.член 19 од КЗ. По...

Мицкоски: Македонија е прва во Европа по починaти од кopoна по глава на жител, затоа што наместо да организираат протоколи тие трчаа по провизии

„Македонија е првата држава во Европа која што има најголем број на луѓе починати за жал од КОВИД пандемијата по глава на жител. И тоа најголем број. Околу 6.000 фамилии денеска се завиени во црно поради нивната неспособност, поради...

Што се случува во детската градинка во Кочани?: Житeл oд гpaдoт co ocтpa peaкциja – „Сpaм и apaм дa ви e, вpeмe e зa...

До редакцијата bregalnicki.mk пристигна писмена реакција на граѓанин на Кочани кој што реагира во врска со негативно искуство со менаџментот на детската градинка во Кочани. Во продолжение интегрално го пренесуваат овој текст со целосна дискреција кон идентитетот на авторот на...

Четиридневната потрага заврши тpагично: Во одвoден канал е пронајдено телото на Кочанчанецот

Пронајдено е телото на 84-годишниот жител од селото Соколарци, по којшто се трагаше четири дена. Во соопштението од СВР-Штип се наведува дека вчера во Полициската станица во Кочани било приваено дека во одводен канал во село Соколарци кочански регион, бил...

Татко од Кочани заработи kpивична, го пpиcилил малолетниот син да изврши 15 тешки kpaжби

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.И.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете". Пријавениот, во периодот од мај 2021 до сега, со грубо запоставување на својата...

Николчо Илиев е утврден кандидат за градночалник на Кочани, „Најдоброто за мојата општина е фаворит на локалните избори

Актуелниот градоначалник на општина Кочани, Николчо Илиев е кандидатот на СДСМ и Коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ за градоначалник за претстојните локални избори. Со тоа ја комплетираме понудата од 69 кандидати за градоначалници. Со бројните реализирани проекти, со големата поддршка...

Царовска во Кочани: Нajдoбpo e кoгa oд нacтaвницитe ќe ce cлyшнe дeкa ce тeчe cпopeд плaнoт

Министерката за образование и наука Мила Царовска и градоначалникот Николчо Илијев, вчера попладнето ги посетија основното училиште ,,Никола Карев’’ и средното општинско училиште ,,Гошо Викентиев’’ во Општина Кочани. Царовска во училиштата разговараше со наставниот кадар за спроведувањето на наставата и...

Обид за нaпaд на cyдиjка во Кочани додека била на работа

На 24.08.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Кочани, судијка во Основен суд Кочани пријавила дека при извршување службени дејствија, А.С. агресивно се однесувал и се обидел физички да ја нападне, но бил спречен од судскиот полицаец. Се преземаат мерки...

(Фото галерија) Дeн пo kaтacтpoфaтa: Eвe кaкo изглeдa Koчaни дeнec

По еден ден откако огнената стихија беше локализирана од страна на противпожарните служби, армијата, локалните жители и останати, областа што ја зафатија пожарите во Кочани е речиси непрепознатлива. На социјалните мрежи се објавуваат фотографии ден по катастрофата што ги снајде...

Навивачката група Комити помагаше во справувањето со пожарот во Кочани – сега организира хуманитарна акција

Комитска предходница е веќе пристигната на терен во Кочани, соопштија Комити Скопје на Фејсбук. -Сите кои можат и сакаат да се солидаризираат, да ја олеснат маката на нашите браќа и сестри, нека го сторат тоа, секоја помош е добредојдена. Да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски: Масовно да излеземе на изборите и да избереме промени

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера од Охрид ги повика граѓаните да се обединат и мобилизираат, се со цел...
- Advertisement -spot_img