December 5, 2021, 8:23 am

кошула

По цели 72 години пристигна писмо од Голи Оток испишано со конец на бела кошула

Писмо од Голи Оток со многу емоции, извезено на внатрешната страна на манжетната од кошула со распаран конец од затворските панталони, по 72 години стигна во Музеј Кавадарци. Писмото го испратил политичкиот затвореник Боро Ангеловски-Ваташки. Тој всушност извезал тајна порака...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Утринска магла, а потоа облачно со повремен дожд и ветер

Наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла. Преку денот ќе биде променливо облачно со слаб...
- Advertisement -spot_img