November 30, 2021, 10:34 pm

коњ

(Видео) Мoмeнтoт кoгa пoлициjaтa гo пpивeдe зaлyтaниoт кoњ штo тpчaшe вo cпpoтивнa нacoкa нa aвтoпaтoт Тетово-Скопје

Тетовската полиција ќе поднесе пријава за 53-годишник од градот чиј коњ без контрола се движеше во спротивна насока на автопатот Тетово-Скопје. Во вторникот околу 14 часот граѓани пријавиле во СВР Тетово дека забележале како животното само се движи на автопатската...

(Видео) Македонија кaкo дивиoт зaпaд: Зaлyтaн кoњ тpчa вo cпpoтивнa нacoкa нa aвтoпaтoт Скопје-Тетово

Видео снимка од незауздан коњ кој со впрегната приколка трча во спротивен правец на автопатот Скопје – Тетово беше споделено синоќа на социјалните мрежи. Во „потерата“ по животното се вклучиле и повеќе полициски возила, кои исто така морале да возат...

(Видео) КОЊ ДИВЕЕЛ И КРШЕЛ ИЗЛОЗИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД: Граѓаните исплашени

Коњ кој заталкал на Кеј Македонија во Охрид кршел стакла на ресторани и хотели, а бил видно вознемирен, но набрзо бил фатен од страна на вработени во Комуналец кои го врзале за тревник близу Плоштадот, јавува Охрид1. Не е првпат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тинејџер yби тројца ученици во Мичиген

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд,...
- Advertisement -spot_img