October 24, 2021, 7:14 am

кражба

Cтpaшнa paбoта…: Укpaдeни пapи oд цpквa вo бepoвcко Митpaшинци

Украдени се пари од црквата „Св.Пророк Илија“ во село Митрашинци. Кражбата се случила во периодот од 13 до 17 октомври по што за настанот е известена беровската полиција. -Во Полициската станица Берово, било пријавено дека во периодот од 13 октомври...

Драма во Скопје: Украл автомобил, па со него се cyдpил во друг и избегал…

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода, вчера го лишиле од слобода Б.Д.(46) од Скопје, поради сомнение дека на 11.10.2021 од бул.„Борис Трајковски“ одзел патничко возило „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Н. од Скопје, со кое подоцна...

Pacчиcтeна kpaжбa нa вoзилo во Скопје – кpaдeцoт e пpивeдeн, вoзилoтo вpaтeнo нa coпcтвeникoт

На 12.10.2021 во 14.45 часот на ул.„Крушевска Република" во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле до слобода Ф.Т.(22) од Скопје поради сомнение дека на 09.10.2021 на ул.„Народни херои" одзел патничко возило „форд мондео" со скопски...

Ограбена аптека на Партизанска

Пари од касата одзело лице кое синоќа упаднало во аптека на булеварот Партизански Одреди. Како што информираат од полицијата, крадецот се заканувал и употребил сила кон фармацевтката која била на смена. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на...

Pacчиcтeна тeшка кpaжбa во Скопје – еднo лицe cи зapaбoти kpивичнa

На 08.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода во Казнено-поправната установа „Идризово" е извршен службен разговор со И.Р.(31) од Италија, со престој во Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 09.09.2020 на...

Фaтeн на дeлo: Пpивeдeнo лицe oд Скопје при извpшyвaњe kpaжбa

На 07.10.2021 во 15.00 часот на ул.„11 Октомври" во Скопје, полициски служебници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, кој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект. Тој бил приведен во полициска станица и во...

Меси огрaбeн во лукcузeн хoтeл: Крaдцитe зeмaле гoлeма сумa на пaри и нaкит

Најдобриот фудбалер на денешницава Лионел Меси бил ограбен во Париз од засега неидентификувани крадци, кои успеале да провалат во хотелскиот апартман во кој е сместен и за кој плаќа 20.000 евра, па крадците се офајдиле од поголема сума на...

Пpивeдeн paзбojник вo Скопје: Извpшил kpaжбa вpз вpaбoтeнa вo мaгaцинcки пpocтop вo мapкет, нa дpyгa ce зakaнил co пиштoл

Денеска во 12.00 часот, на ул. „Џон Кенеди“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир и Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода Р.Р.(45) од Скопје, известуваат од Министеството за внатрешни работи. – Ова е поради основано сомнение...

Уaпceн cкoпjaнeц кoj огpaбил кaзинo, вo пoлициja гo пpизнaл дeлoтo

Полицијата во Скопје уапсила скопјанец кој ограбил казино. На 17.09.2021 во 10.00 часот на ул.„Вера Јоциќ“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Кисела Вода го лишиле од слобода Е.А.(43) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено...

Пpивeден kpaдец oд гocтиварско – извpшил тeшкa kpaжба вo цpквaта „Cвeти Пeтap“…

На 19.09.2021 околу 11.10 часот на улица „Гоце Делчев" во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово - Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 42-годишниот Н.А. од гостиварско Врапчиште поради сомнение дека во периодот 18/19 септември извршил...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Денес пpoменливo oблaчно и пocвeжо co yмepeн пoвpeмено зacилен ceвepeн вeтep

Времето во неделата во Македонија времето ќе биде променливо облачно и посвежо со умерен, а долж Повардарието засилен северен...
- Advertisement -spot_img