November 28, 2021, 6:12 pm

Кратово

(Фото) Хopop вo бoлницa вo Кратово: Евe кaкo изглeдa eднa здpaвcтвeнa ycтaнoвa вo 21 вeк вo Македонија

Пример како не треба да изгледа една здравствена установа во 21. век. Испокршени прозори, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети... До редакцијата на Инфомакс пристигнаа вознемирувачки фотографии од болницата во Кратово, во кои, како што може да се види...

Haпаднати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

Во казино во Крива Паланка синоќа физички биле нападнати три лица. Според информациите од Министерството за внатрешни работи, нападот го пријавил 33-годишниот З.А. од село Страцин. – На 23 септември 2021 во 22.06 часот, во Одделението за внатрешни...

(Фото) Градоначалникот на Кратово, Бојаџиев на лична сметка добил 12,5 илјади евра од државниот буџет

При проста проверка на „Отворени финансии“ под името на Љупчо Бојаџиев, градоначалникот на Кратово, може да се забележи континуиран прилив од државниот буџет на негово име, во износ од 767 745 денари за неполни три години. Прашање е за што...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Најмалку 19 зaгинaти и над 30 повpeдени откако автобус влета во куќа во малиот град Сан Хозе Ел Гард во Мексико

Најмалку 19 лица загинаа, а 32 се повредени во автобуска несреќа што вчера се случи во Мексико, кога автобус...
- Advertisement -spot_img