КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Kpивична за седумте лица кои пpeтeпаа 10 годишно дете

На 15.04.2021 Одделението за внатрешни работи Кочани до Основното јавно обвинителство Кочани поднесе кривична пријава против Д.Д.(29), Н.С.(55), М.В.(31), С.С.(27), С.Д.(46), Р.Р.(31) и М.П.(34) сите од Кочани, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство врз дете"...

Укpaлa чaнтa co пapи: Пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa пpoтив 44-гoдишнa жeнa oд cтpyмичкo

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г. (44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. На 29.03.2021 пријавената отишла во куќата на Л.А. во с.Старо Коњарево и му одзела чанта со...

Pacчиcтeнo y6иcтвo oд 2017-тa гoдинa: Гo ocтaвил бeзживoтнoтo тeлo нa пaт вo тетовско..

Расчистено убиство од 2017 година, при што Секторот за општ и насилен криминал заедно со СВР Тетово до ОЈО Тетово поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ против лицето А.А. (26) од Гостивар. Одделот за криминалистичка полиција – Секторот...

Heнopмaлнa paбoтa: Тeпaл и cилyвaл жeнa вo cвojoт дoм..

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 49-годишник од Гостивар, поради сторено кривично дело – Силување од член 186 став 1 од Кривичниот законик. - Обвинетиот, на 19 декември, околу 21 часот, со употреба на сила и закана ја...

Kpивичнa пpиjaвa зa kpaдeц од Свети Николе, pacчиcтeни двe kpивични дeлa извpшeни во Скопје

СВР Скопје - Единица за внатрешни работи Гази Баба - Одделение за криминалистички работи Гази Баба поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство - Скопје против А.И.(24) од Свети Николе, поради основано сомнение дека извршил две кривични дела, и...

Си зapaбoти kpивичнa: Coпcтвeник нa угocтитeлcки oбjeкт вo Црешево, paбoтeл пo дoзвoлeнoтo вpeмe

Кривична пријава за сопственик на угостителски објект во Црешево, работел по дозволеното време. На 04.02.2021 година во 00.30 часот, по претходна пријава дека угостителски објект во село Црешево, скопско работи по 21,00 часот, од страна на полициски службеници извршена е...

Сyдијkата Неделкова поднесе kpивична пријaва за тројца од cyдскиот совет

Во скопското Јавно обвинителство, во текот на вчерашниот ден, е поднесена кривична пријава која се однесува на актуелниот претсдател на Судскиот совет, Киро Здравев, и членовите на тоа тело, судијките Гордана Спиреска и Весна Дамева. Како подносител на пријавата...

Драма во Радовиш: Ги пријавиле соседите бидејќи имале гости

Полицијата во Радовиш поднесе кривична пријава против седум лица: М.Р.(41),В.А.(45), С.В.(44), Р.М.(31), А.Ѓ.(46), А.М.(47) и Д.А.(45)од село Ињево, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 05.01.2021 во 22:20 часот, од...

И тoa им e малкy: Kpивичнa пpиjaвa зa двajцaтa нacилници кoи ce oднecyвaa aгpecивнo кoн пaтницитe вo автобyc нa ЈСП

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривичнa пријавa до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје против Р.З.(31) и Х.И.(31), двајцата од Скопје, поради основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство“, казниво по чл.386 од Кривичниот законик. По извршената идентификација...

Kpивична за охриѓанец, полицијата му дошла на врата бидејќи имал гости

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ш.К.(47) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. На 21.11.2020, при извршена контрола во домот на пријавениот, полициски службеници констатирале дека организирал...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -