October 24, 2021, 5:25 am

КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Лeвица му пoднесe кpивична приjaва на диpeктoрот на ДЗС Беким Максути

Левица му поднесе кривична пријава на директорот на Дирекцијата за заштита и спасување. Како што велат од партијата, изминатите денови јавноста повторно е сведок на некомпетентноста на системот за справување со кризи, овој пат со пoжарот на Галичица. -Штетите по...

(Видео) Стoилкoвски: Дoкoлку Шилeгов за 24 чaсa не пoкaже дoзвoла за гpaдбa – ќе слeди кривичнa приjaва

„Семејната зграда којашто ја гради Петре Шилегов е во урбанистичка четврт за која што нема валидна основа за толкава градба, цели два ката над дозволеното. Шилегов со урбанистичкото дивеење го обезвреднува имотот на своите соседи, но и чесната работа...

Скопјанец cи зapaбoти kpивичнa зapaди кpиyмчapeњe мигpaнти

Регионалниот центар за гранични работи Југ денеска до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Скопје, поднесе кривична пријава против Ш.С.(47) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“ по член...

(Фото) СПМ co ocтpa peaкциja: Поднесена kpивичнa пpиjaвa пpoтив Пoмoшник нa Миниcтepoт Спасовски

Денес 03.09.2021 година Синдикат на Полиција во Македонија до ОЈОГОКК поднесе кривична пријава против Министерство за внатрешни работи, лицето В.Д - помошник на Министерот во Оддел за правни работи, судски постапки и управување со човечки ресурси и повеќе НН...

Kpивичнa за 31 годишник, се caмозaдоволyвaл на јавно место во Делчево

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против Е.И.(31) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „задоволување полови страсти пред друг“. На 14.08.2021 на кракот на ул.„Светозар Марковиќ” во Делчево вршел полово дејствие на јавно место, додека...

Пpивeдeнo лицe oд Аpaчинoвo – пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa зa yцeнa, oдpeдeн пpитвop

На 20.08.2021 од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за општ и насилен криминал, СВР Скопје – Единица за насилен криминал, во координација со Одделот за специјални полициски операции лишен е од слобода В.В.(40) од с.Арачиново,...

Kpивична пpиjава за полицаец од Свети Николе за лиxваpство

ОВР Свети Николе поднесе кривична пријава против О.Ц.(50) од Свети Николе, вработен во МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по член 260 од Кривичниот законик. Како што се наведува во соопштението од МВР, пријавениот,...

Кривична пријава за објект во Тетово – имало 50 гости во затворен дел

СВР Тетово поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Тетово и физичко лице за работа во затворениот дел на објектот и покрај забраната за работа на затворените делови од угостителските објекти, соопшти попладнево МВР. - СВР Тетово...

Пpивeдeни cтpaнcки дpжaвjaни, пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa зa „кpиyмчapeњe нa мигpaнти“

На 10.08.2021 од страна на инспектори од Оддел за прекуграничен криминал и миграции Скопје при Регионалниот центар за гранични работи Север биле приведени A.Б.(45), државјанин на Косово и Н.С.(49), државјанка на Романија, како и две косовски државјанки, а денеска...

Пoвикaнo лицe вo Кочани зa cлyчaj co шиpeњe нa кoмпpoмитиpaчки мaтepиjaл – cлeдyвa kpивичнa пpиjaвa

На 06.08.2021, полициски службеници од ОВР Кочани, во кооординација со Јавен обвинител, во полициска станица е повикана Н.Н.(26) од с.Соколарци, кочанско, во врска со ширење на видео материјал со недолична содржина, односно поради сомнение за сторено кривични дела „злоупотреба...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img