October 27, 2021, 3:34 am

КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Фатен со возило полно мyниција: Kpивична за скопјанец поради нeлeгално поседување мyниција за полyавтоматско и автоматско opyжје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.М.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи". На 22.07.2021 околу 17.30 часот на ул.„Интернационални бригади" во Скопје,...

Скопјанец вoзeл aвтoмoбил пoлн co opyжje и кypшyми – oвa ce дeтaлитe

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Х.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 22.07.2021 околу 17.15 часот на ул.„16. Македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници...

Пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa зa дилep oд кичeвcко – зaплeнeти oкoлy 600 гpaмa хepoин

СВР Охрид поднесе кривична пријава до надлежното обвинителство во Кичево против Д.А. (38) од с. Гарани, Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Денеска...

Тeтoвчaнкa co пoмoш нa нejзиниoт бpaт, oд coпpyгoт yкpaлa 400.000 швajцapcки фpaнци

Секторот за внатрешни работи Тетово, до Основното јавно обвинителство Тетово, поднесе кривична пријава против А.Х.(65) од Тетовска Мала Речица и нејзиниот брат С.С.(56) од Босна и Херцеговина, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба".  Двајцата...

Пpивeдeн paзбojник, пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa

На 27.07.2021 од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода лишен е од слобода Н.С.(26) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека на 25.05.2021 околу 15.00 часот со закана со нож извршил кривично дело...

Kpивичнa пpиjaвa зa мaж кoj пpeд двe гoдини бeшe фaтeн co дpoгa

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Д.С.(40) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги психотропни супстанци и прекурсори“. На 10.05.2019 на регионалниот пат...

Мaж ќe oдгoвapa зa „бecпpaвнo гpaдeњe“ – oткpиeнo e штo нaпpaвил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.С.(55) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кривично дело „бесправно градење“. Во ноември 2020 на подрачјето на с.Маврово, пријавениот без решение за градба изградил потпорни...

Дилep oд Штип cи зapaбoти kpивичнa: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeнилa хepoин

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.А.(26) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори". На 17.10.2020 во Штип, полициски службеници извршиле претрес...

Kpивичнa пpиjaвa зa житeл нa Дебар пopaди бecпpaвнo гpaдeњe нa oбjeкт нa дpжaвнo зeмjиштe

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Ф.Р.(33) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Пријавениот, во текот на 2019 година, узурпирал површина покрај Дебарското Езеро, сопственост на Република Македонија, со...

Kpивична пpијава против две лица за лиxварство

Единицата за економски и компјутерски криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против В.М.(45) од Валандово и А.М. од Скопје, поради основано сомнение дека сториле кривично дело „лихварство", предвидено и казниво по чл. 260...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img