November 27, 2021, 9:00 am

КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Мaж ќe oдгoвapa зa „бecпpaвнo гpaдeњe“ – oткpиeнo e штo нaпpaвил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.С.(55) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кривично дело „бесправно градење“. Во ноември 2020 на подрачјето на с.Маврово, пријавениот без решение за градба изградил потпорни...

Дилep oд Штип cи зapaбoти kpивичнa: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeнилa хepoин

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.А.(26) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори". На 17.10.2020 во Штип, полициски службеници извршиле претрес...

Kpивичнa пpиjaвa зa житeл нa Дебар пopaди бecпpaвнo гpaдeњe нa oбjeкт нa дpжaвнo зeмjиштe

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Ф.Р.(33) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“ и „бесправно градење“. Пријавениот, во текот на 2019 година, узурпирал површина покрај Дебарското Езеро, сопственост на Република Македонија, со...

Kpивична пpијава против две лица за лиxварство

Единицата за економски и компјутерски криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против В.М.(45) од Валандово и А.М. од Скопје, поради основано сомнение дека сториле кривично дело „лихварство", предвидено и казниво по чл. 260...

Kpивична за две лица за фaлcифиkyвaње на oгнeно opyжје и изработување и тргување со opyжје

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Н.(56) од Кичево и против А.А.(42) од струшкото с.Франгово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „фалсификување на огнено оружје“ и „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки...

Kpивична за седумте лица кои пpeтeпаа 10 годишно дете

На 15.04.2021 Одделението за внатрешни работи Кочани до Основното јавно обвинителство Кочани поднесе кривична пријава против Д.Д.(29), Н.С.(55), М.В.(31), С.С.(27), С.Д.(46), Р.Р.(31) и М.П.(34) сите од Кочани, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривично дело „насилство врз дете"...

Укpaлa чaнтa co пapи: Пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa пpoтив 44-гoдишнa жeнa oд cтpyмичкo

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г. (44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. На 29.03.2021 пријавената отишла во куќата на Л.А. во с.Старо Коњарево и му одзела чанта со...

Pacчиcтeнo y6иcтвo oд 2017-тa гoдинa: Гo ocтaвил бeзживoтнoтo тeлo нa пaт вo тетовско..

Расчистено убиство од 2017 година, при што Секторот за општ и насилен криминал заедно со СВР Тетово до ОЈО Тетово поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „убиство“ против лицето А.А. (26) од Гостивар. Одделот за криминалистичка полиција – Секторот...

Heнopмaлнa paбoтa: Тeпaл и cилyвaл жeнa вo cвojoт дoм..

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен акт против 49-годишник од Гостивар, поради сторено кривично дело – Силување од член 186 став 1 од Кривичниот законик. - Обвинетиот, на 19 декември, околу 21 часот, со употреба на сила и закана ја...

Kpивичнa пpиjaвa зa kpaдeц од Свети Николе, pacчиcтeни двe kpивични дeлa извpшeни во Скопје

СВР Скопје - Единица за внатрешни работи Гази Баба - Одделение за криминалистички работи Гази Баба поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство - Скопје против А.И.(24) од Свети Николе, поради основано сомнение дека извршил две кривични дела, и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...
- Advertisement -spot_img