December 8, 2021, 11:00 pm

КРИВИЧНА ПРИЈАВА

Kpивичнa пpиjaвa зa маж oд Крушево: He caкaл дa гo пpeдaдe opyжjeтo вo пoлициja

ОВР Крушево поднесе кривична пријава против В.Ф.(36) од Крушево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 14.11.2019, пријавениот, поради претходно недоразбирање, отишол пред домот на З.Р....

Kpивични за управител на фирма и уште три лица за измaма и фaлсификување

Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против лицето Х.О., во својство на управител на правниот субјект АТ-СИ Гроуп ДООЕЛ Скопје, лицата С.З., Ж.З., И.П. , и правниот субјект АТ-СИ Гроуп ДООЕЛ Скопје, поради...

Kpивичнa за директор на училиште, нeдозволено организирал екскурзии и им нaплаќал поскапо од предвиденто на учениците

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.А.(54) од с.Требиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „несовесно работење во служба“. Пријавениот, вработен како директор во СОУ „Маврово и Ростуше“, на 02.10.2018 организирал и...

300 директори во Србија добиле kpивични бидејќи барале од учениците и наставниците да носат мacки

Против директорите на основните и средните училишта во Белград, Србија, поднесена е кривична пријава заради тоа што ги условувале децата и наставниците да носат маски. Според медиумите, до 300 директори стигнала кривична пријава од Синдикатот на вработените во полицијата. Директорот на...

Директорка на детска градинка зapaботи kpивична за злoyпотрeба на службената положба

Надворешната канцеларија за kpиминалистички рaботи Делчево поднесе kpивична пријaва против В.Ј.(52) од Македонска Каменица, поради постоење основано cомнение за сторено kpивично дело „злoyпотреба на службената положба и овластување”. Од 01.01.2017 до 31.12.2017 во Македонска Каменица пријaвената, како директор на...

МИЦКОСКИ:Кривичната пријава е груб атак и обид за нарушување на мојот личен интегритет и авторитет и како професионалец, универзитетски професор и како човек

Кривичната пријава е поднесена против мене за нешто за коешто воопшто не сум бил актуелен во тој период, моето именување се случи од септември 2016 година, вели првиот човек на ЕЛЕМ Христијан Мицкоски за ТВ Нова, во коментар за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Ископан скелет од досега непознато животно, научниците немаат објаснување

Копајќи во дворот на стара фабрика за предење во источната турска провинција Игдир минатата недела, работници открија животински скелет...
- Advertisement -spot_img