криминалец

Пpивeдeн kpиминaлeц: Ce бapaл зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден приведоа лице од Скопје за издржување на казна затвор. На 05.05.2021 во 14.25 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по претходно добиена судска наредба, бил...

Пpивeдeн kpиминaлeц oд Apaчинoвo бapaн co тpи цeнтpaлни пoтepници

На 13.04.2021 во 15:20 часот на ул. „Бoца Ивановска" во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги го лишиле од слобода Ќ.А. (29) од с.Арачиново, скопско, за кого биле распишани три Централни потерници од...

(Видео) Пpивeдeн kpиминaлeц бapaн co пoтepницa

На 24.03.2021 во 20.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го привеле Н.А.(21) од с.Слупчане, кој се барал со потерница за доиздржување на затворска казна. Н.А. е осуден на четири години затвор за извршено кривично дело по чл.418 ст.2 од Кривичниот...

Cpпckи kpиминaлeц пocpeдниk при набавка на вakцини во Македонија?

Со посредство на лице кое во Србија има проблеми со органите на прогонот, Македонија заедно со БиХ и Бугарија ќе набавува руски вакцини, пренесува „Ал Џазеира“. Никола Лакушиќ, српски државјанин со швајцарско државјанство е човекот кој тврди дека склучил договор...

Пpивeдeн kpиминaлeц oд Скопје зa издpжyвaњe kaзнa зaтвop oд тpи гoдини

Приведено лице од Скопје од страна на полициски службеници за издржување затворска казна за сторено кривично дело „разбојништво“. На 19.03.2021 во 13.00 часот во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, врз основа на судска наредба, го лишиле...

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeн kpиминaлeц oд Тетово пopaди изpaбoтyвaњe и тpгyвaњe co opyжje

Приведено лице од Тетово за издржување затворска казна од една година и еден месец поради изработување и тргување со оружје. На 11.03.2021 околу 19.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле Б.И.(60) од Тетово...

3aвpши зaд peшeтки: Пpивeдeн kpиминaлeц oд Тетово

Криминалец од Тетово е приведен од страна на полициски службеници во текот на денешниот ден, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори". Денеска (9.3.2021) околу 12.15 часот на...

Пpивeдeн kpиминaлeц зa издpжyвaњe зaтвopcкa kaзнa

На 01.03.2021 околу 10.00 часот, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле М.З.(47) од с.Мала Речица, тетовско, за издржување казна затвор од една ипол година за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во...

Пpивeдeн kpиминaлeц oд Азербејџан, бapaн oд Интepпoл

Полициски службеници приведоа лице од Азербејџан, баран со меѓународна потерница од Интерпол Баку. Денеска (15.02.2021) во 11.50 часот во Скопје полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка- Отсек за меѓународни потраги го приведоа Б.А. (47) од Азербејџан, по распишана...

Пpивeдeн kpиминaлeц бapaн co пoтepницa

Полицијата денес приведе лице кое што било барано со потерница за издржување казна затвор во времетраење од две години. Денеска (09.02.2021) во 13:30 часот полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага го приведоа Д.Б.(36), кој се...
- Advertisement -

Latest News

Ретко невролошко нapyшување пријaвено како нecaкана рекција на вакцините АстраЗенека

Европскиот медицински регулатор објави дека испитува ретки случаи на нарушувања на нервниот систем кај луѓе кои примиле вакцина АстраЗенек,...
- Advertisement -