November 28, 2021, 6:26 pm

криптооблека

По криптовалутите дојде и крипто-облека

Кога купувате злато, гледате што сте купиле. Истото не може да се каже за крипто -валута, која всушност не постои. Меѓутоа, по криптовалутите, дојде криптооблека, пишува Zimo.hr. Кимоното, инспирирано од јапонската култура, му овозможи на дизајнерот на крипто-облека Хирохито Каи, 23-годишен уметник,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Утре нова средба Заев – Гаши во Клубот на пратениците

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши утре попладне повторно ќе се состанат, потврдуваат од СДСМ за...
- Advertisement -spot_img