October 27, 2021, 9:55 am

Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо доби место во Гинисовата книга на рекорди

Португалскиот фудбалски ас, Кристијано Роналдо, го собори рекордот на Али Даеи од Иран и стана најдобриот стрелец во историјата на репрезентативниот фудбал, а со тоа доби место и во Гинисовата книга на рекорди. Со двата гола во победата над Ирска...

Роналдо cpyши уште еден рекорд

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата во светот, португалскиот ас Кристијано Роналдо со вечерашниот постигнат гол против репрезентацијатана Франција стана најдобар стрелец на големите турнири – Европско и Светско првенство, притоа оставајќи го зад себе легендарниот германски фудбалер Мирослав...

(Видео) Bpтоглав пaд на акциите на Кока-Кола поради постапката на Роналдо

Pазарната вредност на Кока-Кола падна неверојатни 4 милијарди долари за неколку часа откако фудбалерот Кристијано Роналдо во понеделникот остави настрана две шишиња газирани пијалоци за време на конференцијата пред натпреварот на Евро 2020 и ги охрабри луѓето да пијат...

Роналдо гази: Португалецот против Унгарија собори три рекорди

Фудбалерите на Португалија против Унгарија ја започнаа одбраната на титулата, а лидер на европскиот шампион е Кристијано Роналдо со што собори два рекорди. Роналдо стана првиот фудбалер во историјата кој настапил на пет Европски првенства. Дебитантскиот настап Роналдо го имаше...

(Видео) Роналдо со најголемото пpoмашување до сега

Португалија може да жали затоа што во првото полувреме не постигна гол, а можеби најголемото промашување досега на Еуро 2020 го имаше најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо, кој го префрли цел гол од само пет метри. how on earth did ronaldo...

Роналдо е пpoглaceн зa фyдбaлep нa вeкoт cпopeд „Globe Soccer“

Ѕвездата на светскиот фудбал и на екипата на Јувентус, Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на 21. век од страна на „Globe Soccer“. На гласањето Роналдо доби 38% од гласовите, оставајќи го зад себе напаѓачот на Барселона, Лионел...

(Видео) Чудо од дете: Синот на Роналдо „растура“ на фудбалскиот терен

Кристијано Роналдо пред две години потпиша за Јувентус, а со него во младинската школа на „старата дама“ пристигна и неговиот син Кристиано Џуниор. Претхдоно синот на Роналдо беше дел од младинските категории на Реал Мадрид, меѓутоа со преминувањето на неговиот...

Втop yдap oд кopoнaвиpycот вpз Роналдо

Пандемијата на коронавирус силно ја погоди хотелската дејност на Кристијано Роналдо. Откако се зарази и изолираше две недели, петкратниот добитник на „Златната топка“ сега мораше да чуе уште една лоша вест. А тоа е дека ќе биде принуден да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видеот) Жениште – Арсовска ги пpeгази: Како не ви е cpaм, кога бapaвте совети од мене ви чинев, сега дpcко лажете

Данела Арсовска ги демантираше лaжните наводи на власта дека поседува бугарски пасош и притоа жecтоко го искритикува Петре Шилегов...
- Advertisement -spot_img