October 20, 2021, 6:01 pm

криумчарење

Пpивeдeн кpиyмчap нa мигpaнти кaj ceлo Богopoдицa

На 13.10.2021 околу 20.00 часот на влезот за с.Богородица, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица" го лишиле од слобода З.Љ.(42) од Скопје. При контрола во возилото „пежо", со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле...

Сpбин ce oбидeл дa пpoкpиyмчapи вo Македонија 127 пaпaгaли coкpиeни вo aвтoмoбил

Царинската управа соопшти дека утринава на граничниот премин Табановце при контрола на патничко моторно возило пријавено за влез во Македонија, царинските инспектори од Одделението за оперативни работи привремено задржале 127 папагали како непријавена стока. -На влез во државава, околу 08:30...

Пpивeдeни cтpaнcки дpжaвjaни, пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa зa „кpиyмчapeњe нa мигpaнти“

На 10.08.2021 од страна на инспектори од Оддел за прекуграничен криминал и миграции Скопје при Регионалниот центар за гранични работи Север биле приведени A.Б.(45), државјанин на Косово и Н.С.(49), државјанка на Романија, како и две косовски државјанки, а денеска...

Приведен kpиумчар на мигpaнти, пронајдени 13 лица од Пакистан

Денеска (15.06.2021) околу 15 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Сопот при РЦ за ГР Север, во близина на село Костурник на автопатот Куманово – Табановце во товарно моторно возило „форд транзит" со скопски...

Дeтaли зa дeнeшнaтa пoлициcкa akциja: Cyзбиeнa opгaнизиpaнa kpиминaлнa гpyпa зa кpиyмчapeњe мигpaнти вo пoвeќe гpaдoви вo Македонија

Денеска под раководство на јавен обвинител од Осноното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе и Одделот за специјални и посебни операции на СВР Скопје и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Се редат kpитики до Заев од негови сопартијци и поранешни видни функционери

Полека слегнуваат емоциите-реакциите во јавноста по првиот изборен круг во Македонија. Но дали е така во СДСМ? Владеачката партија...
- Advertisement -spot_img