October 23, 2021, 8:54 am

Кувајт

(Видео) Се запали најголемата депонија на гуми за автомобили во светот

Во Кувајт се запали најголемата депонија за гуми за автомобили во светот. Се проценува дека на депонијата, која е во близина на местото Ал Сулаибија во Кувајт, има повеќе од седум милиони гуми. Од пожарот се крена густ црн чад, а...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Виcoк лидep вo Aл Кaeда y6иeн вo американски нaпaд co дpoн вo Cиpиja

Американската војска соопшти дека вчера убила висок водач на Ал Каеда во воздушен напад во северозападна Сирија. Мајор Џон...
- Advertisement -spot_img