November 30, 2021, 11:08 pm

Кумановско

Пoжap вo пoгoн зa peциклиpaњe нa кapтoни – зa cpeќa нeмa пoвpeдeни

На 18.07.2021 во 18:05 часот во СВР Куманово, од Територијалната противпожарна единица Куманово било пријавено дека во с.Отља настанал пожар во погон за рециклирање на картони. Пожарот бил изгаснат во 19.40 часот, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од...

Paбoтник ce здoбил co тeшки пoвpeди пpи извpшyвaњe нa paбoтнитe зaдaчи вo село Черкези

На 14.10.2020 во 11.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Черкези, кумановско, А.А.(43) од Куманово, додека вршел градежни работи на објект од училиште се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Куманово. Увид на местото...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бугарскиот европратеник Радев ѝ порача на ЕУ: Во Бугарија нема македонско малцинство – нема компромис за тоа

Бугарскиот пратеник од поранешната владејачка партија ГЕРБ, Емил Радев, апелираше до колегите од Европскиот парламент да не се обидуваат...
- Advertisement -spot_img