December 6, 2021, 6:09 am

куршуми

Пaниka вo Baтикaн: Пaпaтa Фpaнциcк дoбил пиcмo co тpи кypшyми внaтpe

Полицијата во Милано истражува кој испратил писмо со три куршуми до папата Франциск, соопштија денеска италијанските карабинери. Сомнителното писмо вработените го пресретнаа синоќа при сортирање на поштата во предградие на Милано. Утврдено е дека писмото е испратено од Франција. Адресата на...

Пpивeдeнo eднo лицe oд Охрид пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм – eвe штo зaплeнилa пoлициjaтa

На 23.04.2021 во 19.30 часот, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Н.Т.(57) од Охрид. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, шприц со хашишово масло, пиштол марка „VZOR 50"...

O6винeниe зa нeдoзвoлeнo пoceдyвaњe пиштoл и кypшyми

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи согласно член 396 став 1 од Кривичниот законик. На 17 март, во својот дом во...

Caндaци пoлни co kypшyми пpoнajдeни на плaжa вo Струга вo близинa нa хoтeл

На 01.12.2020 во 13.45 часот, во ОВР Струга било пријавено дека при изведување ископ со багер на плажа, во близина на хотел во Струга, пронајдени се сандаци со куршуми различен калибар од Втората светска војна, информира МВР. По извршен увид...

(Фото)10 најдобри нови оружја за 2020 година

Саемот за оружје Shot Show 2020, кој што секоја година собира милиони Американци со цел да ги покаже најновите технологии на фирмите кои произведуваат оружје, ги претстави 10-те најдобри модели кои се појавија оваа година. 1. Ruger-57 Најновиот пиштол на Ruger...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img