May 14, 2021, 2:03 am

кучиња

Гoлeмa тpaгeдиja ja пoтpece Србија: Мало дeтe иcкacaнo дo cmpт oд кyчињa чyвaни oд нeгoвитe poдитeли

4-годишно момче од Србија почина на пат кон болницата откако го каснаа кучињата кои ги чувале неговите родители. Трите кучиња од кои две биле од расата ротвајлер и една дога, биле во дворот на нивната семејна куќа во Сента. Како...

Bнимaвajтe: 3гoлeмeнa пojaвaтa нa тpyeњe кyчињa вo дeлчeвcкo

Зголемена појавата на труење на кучиња во делчевско. Како што потврди ветеринарниот лекар, д-р Николчо Стојменовски кој со оваа појава често се среќава во неговата работа, појавата особено е забалежлива во последните неколку недели. Во најголем дел од случаите,...

Haпaдитe нe пpecтaнyвaaт: Вчepa вo Кичево чeтиpи лицa пpиjaвилe нaпaд oд кучиња ckитници

На 14.01.2021 година, А.А.(21) од Кичево во полициската станица пријавил дека неговиот малолетен брат на улицата „Маршал Тито“ во Кичево бил каснат од куче скитник. Истиот ден, А.А.(43) од Кичево во полициската станица пријавил дека на улицата „Душан Јовески“...

Haпaдитe нe пpecтaнyвaaт: Двe лицa од Скопје билe кacнaти oд кyчињa cкитници

На 27.10.2020 во 11.30 часот во Полициската станица Центар, Е.Г.(42) од Скопје пријавила дека на кеј на реката Вардар била касната од куче скитник. На 27.10.2020 во 12.30 часот во Полициската станица Драчево, Л.З.(51) од Скопје пријавила дека во близина...

Пpoдoлжyвa тpyeњeтo кyчињa вo М.Каменица

Иако неодамна беше извршена акцијата за заловување кучиња скитници во М.Каменица и оваа сабота според информации на граѓани продолжи труењето на оние животни, кои останаа недетектирани од надлежната служба задолжена за нивно безбедно дислоцирање од улиците. Лошата глетка која...

Гpaѓaнитe ce жaлaт: Haпaдитe oд кyчињaтa cкитници нe пpecтaнyвaaт

На 12.10.2020 во 17.30 часот во Полициската станица Аеродром, М.Н.(80) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ бил каснат од куче скитник. На 12.10.2020 во 19.20 часот во Полициската станица Карпош, М.К.(43) од Скопје пријавила дека крстосницата на ул.„Волгоградска“ со...

(Фото) Хopop: Mpтви кyчињa pacфpлaни cpeдe Пpecпa

На социјалните мрежи се појавија фотографии, кои сведочат за човечката суровост кон животните, во овој случај кон кучињата скитници. На фејсбук групата „Мојата Преспа, мојот Ресен“ осамнаа фотографии со лошови на кучиња расфрлани среде дива депонија во Преспа. Коментарите на жителите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img