October 20, 2021, 4:57 pm

лажен поп

Кoj caкa дa paбoти имa paбoтa: Лaжeн пoп вo Босна иcтoвpeмeнo бил и кaтoлички cвeштeник и oџa

Не за џабе велат дека Балканот е посебна приказна каде се испомешани сите вери и религии. Еден снаодлив млад човек во Босна долги години работел како поп во помалите села и служел помени, но и осветувал вода за Велигден...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Ги знае ли премиерот однапред новинарските прашања? Заев фатен како чита одговор на новинарско прашање на прес конференција во живо

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, откако го прочита говорот на денешната прес-конференција, продолжи да чита и одговор...
- Advertisement -spot_img