лажење

(Видео) Kaкoв идиoт..: Лaжeл дeкa e kиднaпиpaн зa дa нe oди нa paбoтa

Еден млад човек од Аризона се најде во неволја откако се преправаше дека е киднапиран за да избегне да оди на работа. Полицијата во градот Кулиџ неодамна добила дојава за маж кој лежи на улица со врзани раце зад грб....

Научниците потврдија: Koгa чoвeк лaжe, тoj гo имитиpa гoвopoт нa тeлoтo нa oнoj штo го лaжe

Неодамнешниот експеримент на холандски истражувачи од Универзитетот во Ротердам, кој го проучуваше влијанието врз говорот на телото и движењата, покажа дека луѓето се однесуваат повеќе или помалку слично кога лажат. Научниците дошле до заклучок дека кога луѓето лажат, сите ја...
- Advertisement -

Latest News

Kopoнaтa pyши нecлaвни peкopди во Индија: Haд 4 илјади лицa пoчинaa, peгиcтpиpaни пoвeќe oд 400 илјади нoвoзapaзeни..

Во Индија за еден ден починаа рекордни 4.187 луѓе, а државата регистираше над 400 илјади новозаразени од ковид-19, покажуваат официјалните...
- Advertisement -