October 24, 2021, 5:15 am

лекари

Во Бугарија 1.948 лeкapи ce зapaзилe co Koвид-19

Во последните 24 часа во Бугарија се потврдени 2.243 нови случаи на коронавирус, што е највисок дневен биланс од почетокот на епидемијата. Во тој период биле тестирани 7.659 примероци, a 42 лица починале. Најголем број на новоинфицирани има во Софија,...

Уште колку лекapи изeдoa ќотek откако Филипче пpoтecтираше рамо до рамо со нив пpoтив нacилcтвото врз бeлитe мaнтили

Во септември 2019та, откако во Скопје, Тетово, Кавадарци и во други болници се случија физички напади кон неколку лекари, докторите излегоа на протест, а на протестот учествуваше и Филипче кој вети закон за лекарска дејност, законско изедначување на напад...

Филипче ја злoyпoтpeби дoвepбaтa на лeкapитe: Haпaдитe cтaнyвaaт ceкojднeвиe

Венко Филипче ги излажа лекарите и медицинските работници. Додека Филипче е министер се случија десетина физички напади врз лекари и е загрозен нивниот живот, велат од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека нападите врз лекарите се почести од кога и да е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img