лето

ТАМАМ ПРЕД ЛЕТО: Мени за 14 дена кое ќе ве олесни за 10 килограми кои никогаш не се враќаат

Овој начин на исхрана не содржи речиси воопшто јаглехидрати, а токму тоа е една од причините зошто е толку делотворна. Ако имате вишок од кој сакате да се ослободите, тогаш запишете си го ова мени кои ви нуди план...

Дојде летото – од утре температури до 30 степени, јужен ветер и cтaбилнo време

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен јужен ветер, а температурите ќе бидат нешто пониски од изминатите денови. Само утре ветерот ќе биде од северозападен правец. Во средината на работната седмица ќе има услови...

Курц: Знaeмe дeкa пaндeмиjaтa нeмa дa пoминe дo лeтo

Австрискиот канцелар Себастијан Курц истакнува дека најголем приоритет на национално, европско, но и глобално ниво е вакцинацијата на населението, а со цел враќање на животот во нормала. Курц синоќа во својот говор на доделувањето на „Аксел Шпрингер“ наградата истакнал дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img