May 14, 2021, 3:01 am

лидерска средба

(Фото) Започна лидepcкaтa cpeдбa, ќe имaмe ли нoвa Влaдa?

Предмалку започна лидерската средба помеѓу лидерите на Македонската опозиција и власт. Во Клубот на пратеници пристигнаа Зоран Заев и Христијан Мицкоски. На средбата се очекува лидерите да зборуваат за прашањата поврзани со пописот, соговорникот со Бугарија, ситуацијата со корона пандемијата. Не е...

Заев се премисли: Лидерска средба, сепак, нема да има

Премиерот Зоран Заев не гледа причина да свика лидерска средба по денешната објава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук. Одговарајќи на новинарско прашање по денешната прес-конференција во Владата, Заев рече дека имал намера да свика лидерска средба на која би...

Пендаровски нема намера да свика лидерска средба

Откако премиерот Зоран Заев најави дека ќе побара лидерска средба, а беше одбиен од лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, се огласи и претседателот на државата, Стево Пендаровски. Како што потврдуваат за МИА од неговиот Кабинет, Пендаровски нема намера да свика...

Мицкоски најави лидерска со Села и Гаши, ги кани и Ахмети, Тачи и Касами

Лидрот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на прес конференција обелодени дека деновиве ќе ги повика лидерите на опозициските партии на лидерска средба во Клубот на пратениците на која ќе се разговара за иднината на Македонија, доколку власта тоа не...

ПАРОЛА ВО ЗНАК НА ПРОТЕСТ ГИ ПРЕЧЕКА ЛИДЕРИТЕ: Не Ве гласавме за да менувате име

Десетина граѓани со протест ги пречекаа лидерите на парламентарните партии пред да започне лидерската средба во Клубот на пратеници. Тие на партиските лидери им порачаа дека не ги гласале за да го менуваат името на државата.     Превземено од Фокус.мк ФОТО : Томислав...

КОЈ ЌЕ ДОЈДЕ КАЈ ИВАНОВ: Претседателот за денеска закажа лидерска средба

Засега нема информации кој од лидерите ќе се појави на средба кај шефот на државата. Никој досега не потврдил ниту ја откажал лидерска средба кај шефот на државата. Претседателот Ѓорге Иванов за денеска повика на лидерска средба која има за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img