December 5, 2021, 8:08 am

лихварство

Полицаец од Битола заработи kpивична пpијава за лихвapcтво

СВР Битола поднесе кривична пријава против З.Б.(31) од Битола, полициски службеник, поради основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство", казниво по член 260 став 1 од Кривичниот законик. Пријавениот, во текот на 2020 и 2021 година, искористувајќи ја...

Kpивична пpиjава за полицаец од Свети Николе за лиxваpство

ОВР Свети Николе поднесе кривична пријава против О.Ц.(50) од Свети Николе, вработен во МВР, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лихварство“, казниво по член 260 од Кривичниот законик. Како што се наведува во соопштението од МВР, пријавениот,...

Kpивична пpијава против две лица за лиxварство

Единицата за економски и компјутерски криминал до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против В.М.(45) од Валандово и А.М. од Скопје, поради основано сомнение дека сториле кривично дело „лихварство", предвидено и казниво по чл. 260...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Алтернатива ќе добие 47 раководни функции меѓу кои вицепремиер, двајца министри, двајца заменици министри, МЕПСО…

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се...
- Advertisement -spot_img