локално

Кинo „Милениум“ пoвтopнo cтapтyвa co paбoтa

Од денес Градското кино „Милениум“ во Скопје ќе почне повторно со работа. На репертоарот се наоѓаат новиот дел од филмската сага „Брзи и бесни“, „Денови на гнев“ од Гај Ричи, драмата „Шарлатан“, современата верзија на класичниот роман на Чарлс Дикенс...

Извecтyвaњe oд EBН: Утpe бeз cтpyja дeлoви oд oвиe cкoпcки oпштини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 17.06.2021 година (четврток) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од улиците Корушка и Драгутин Аврамовски Гуте, како и дел од корисниците од ул. Иван...

Бeз cтpyja дeлoви oд нeкoлкy yлици вo Киceлa Boдa и Kapпoш

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија денеска ќе бидат дел од граѓаните на Кисела Вода и Карпош. Од 08:30 до 14:00 часот без струја ќе бидат корисниците од делови на улиците Нагоричанска и Сердарот, а од...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Bo нeдeлa измeнeт cooбpaќaeн peжим нa oдpeдeни aвтoбycки линии

ЈСП Скопје информира дека во недела (13.06.2021 година) во период од 7 до 10 часот, дел од автобуските линии ќе сообраќаат по изменети траси од вообичаените, поради одржување на уличната трка „Халк Еко Скопје трча 10 км”. Изменет режим на...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Бeз cтpyja yтpe дeлoви oд oвиe cкoпcки oпштини

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 08.06.2021 година (вторник) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од ул. Антоние Грубишиќ бр.2. (општина Центар) – во периодот од 09.00 до 15.00 часот, дел...

Heкoлкy cкoпcки нaceлби yтpe бeз eлeктpичнa eнepгиja

Поради зафати на електродистрибутивната мрежа утре 30.05.2021 година – недела, ЕВН Скопје ќе работи на терен, така што прекини во снабдување на електрична енергија ќе имаат домаќинствата на следните локации: Нас. Шуто Оризари, затвор Шутка, општина Бутел, нас. Визбегово, индустриска зона Визбегово,...

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите за персонализација ќе работат вообичаено. Посочениот режим е согласно денешната одлука на Влада на РМ, од 12 мај забраната за движење...

Дeл oд Општина Центар утpe бeз вoдa

Oд „ЈП Водовод и Канализација - Скопје“, информираат дека во текот на утрешниот ден, без вода ќе останат неколку улици во општина Центар. Поради дефект на противпожарен хидрант од Ф 80 мм на бул.„Партизански Одреди” бр.7 во нас.Центар, утре без...

Извecтyвaњe oд ЕВН: Дeлoви oд пoвeќe oпштини утpe бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 06.05.2021 година (четврток), се планирани следните технички зафати во електроенергетскиот систем во Градот Скопје и без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 09:00-12:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од...

Извecтyвaњe нa ЈСП: Oд утpe aвтoбусите ќе cooбpaќaaт дo 23 чacoт, eвe кoгa ce пocлeднитe тepмини нa пoaѓaњe

Ве информираме дека од утре, среда (5.05.2021 год) јавниот превоз ќе сообраќа до 23 часот. Посочениот режим е согласно последната одлука на Влада на РМ за забрана за движење на населението од 23 до 5 часот. Во прилог се последните термини...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img