January 22, 2021, 4:33 pm

лондон

Претседателот нa Ерменија во kpитичнa cocтojбa: Xocпитaлизиpaн вo Лондон пopaди Koвид-19

Претседателот на Ерменија Армен Саркисjан, на кого минатата недела му беше потврдена инфекција со Ковид-19, хоспитализиран е во Лондон. – Здравствената состојба на шефот на државата е сериозна, има висока температура, соопшти Канцеларијата на  Саркисјан. Тој во Лондон ја прослави Новата...

Големи пpoтecти во Лондон поради цeлосниот кapaнтин, уапсени неколку лица

Лондонската полиција денеска уапси 12 демонстранти на протестот во јужниот дел на градот, организиран поради мерките против ширењето на коронавирусот. Протестот е организиран во момент кога е зголемен бројот на нови случаи во британската престолнина, како и товарот врз болниците,...

(Видео) Пpoтecт вo Лондон пopaди „зaклyчyвaњeтo“: Уaпceни 12 лицa, пoлициjaтa ce cyдpи co дeл oд дeмoнcтpaнтитe..

Лондонската полиција денеска уапси 12 демонстранти на протестот во јужниот дел на градот, организиран поради мерките против ширењето на коронавирусот. Протестот е организиран во момент кога е зголемен бројот на нови случаи во британската престолнина, како и товарот врз болниците,...

Ситуацијата во Лондон надвор од kонтрола, прогласена вонредна состојба

Градоначалникот на Лондон, Садик Кан денеска изјави дека Ковид-19 е „надвор од контрола“ во главниот град на Велика Британија. Се плашам дека овој вирус е надвор од контрола, изјави Кан и додаде дека лондонските болници може да останат без бесплатни...

(Видео) Жителите на Лондон масовно и во толпи го напуштаат градот

Хаос настана по откривањето на новиот вид на вирусот корона во Велика Британија, кој брзо се шири. Многу земји низ светот веќе донесоа одлуки во неделата за привремено прекинување на воздушниот сообраќај со оваа островска земја, додека некои земји...

Kaкo нa филм: Жeнcкo тeлo пpoнajдeнo вo кyфep вo хocтeл вo Лондон

Лондонската полиција истражува смрт на жена чие тело е пронајдено во куфер во хостел во западниот дел на градот, пренесува Гардијан. Телото го открил еден сликар од хостелот, две недели откако соседите пријавиле „непријатен мирис“. Сè уште никој не е уапсен,...

Лондонските пpeмиepлигaши oд cpeдa пoвтopнo ќe игpaaт бeз пyбликa

Спортските манифестации во Лондон од среда повторно ќе се одржуваат без присуство на навивачи, откако надлежните власти воведоа трет, највисок, степен на ограничување во британската престолнина, како последица на растот на бројот заразени со коронавирус. Одлуката доаѓа само две недели...

(Видео) Хaoc вo Лондон: Aвтoмоoбил им влeзe нa пeшaци кaкo “дoмa”, нeкoлкy лицa ce здoбилe co cepиoзни пoвpeди

Според британските медиуми, автомобил влетал во пешаци во Лондон, при што неколку лица се здобиле со сериозни повреди. https://twitter.com/PatriotActive66/status/1337348798234972169?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1337348798234972169%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fvecer.mk%2Fnode%2F544079 Службите за итни случаи, вклучително и брза помош и пожарникарски екипи, се на местото на настанот во Хакни, во источниот дел на...

Пpoтести и во Лондон пpoтив pecтриктивните мерки, yaпceни над 60 лица

Полицијата во Лондон денес соопшти дека уапсиле повеќе од 60 лица додека се обидувале да ги растераат демонстрантите кои протестираат против рестриктивните мерки и вакцините против Ковид-19. Лондонската полиција соопшти дека очекува бројот на апсења да биде уште поголем. Демонстрантите беа...

(Видео) Toтaлeн хaoc вo Англија: Пpoтecти пpoтив нaциoнaлнoтo зaтвopaњe, yaпceни пoвeќe oд 100 лицa

Полицијата поради кршење на националните мерки во центарот на Лондон уапси повеќе од 100 лица во протестите против затворањето поради епидемијата на коронавирус, а студентите во Манчестер протестираа поради оградата во кампусот. „Не може да има изговор за луѓето кои...
- Advertisement -

Latest News

(Фото) Пожaр во зграда во Гостивар, евakуирани жителите

Пожар денеска околу 11 часот избувнал во стан од зграда во гостиварска Седма зона, а во сопственост на 40-годишната...
- Advertisement -