November 27, 2021, 9:36 am

лос Анџелес

(Видео) Лyдилo вo Лос Анџелес: Ce oбидe дa пpeгaзи пeшaци нa тpoтoap – тиe гo извлeкoa oд вoзилoтo и гo пpeтeпaлe дo cmpт

Се случи сериозен инцидент во округот на Лос Анџелес кога еден човек загина откако се обиде да прегази луѓе на тротоарот – лутите пешаци го извлекоа од камионот и го претепаа до смрт. Детективите ја истражуваат неговата смрт, а инцидентот...

Земјoтрес синоќа го пoтрeсе Лос Анџелес и околината

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го потресе синоќа Лос Анџелес и околината, објави Американскиот сеизмолошки институт. Земјотресот, кој се случи околу 20 часот по локално време, најмногу се почувствува во градот Карсон и се работи за...

Зaдoлжитeлнa вakцинaциja нa 630.000 yчeници вo Лoc Aнџeлec

Учениците во Лос Анџелес на возраст над 12 години мора да бидат вакцинирани против коронавирусот пред да се вратат на училиште следната година по зимскиот распуст. Управниот одбор на Обединетата училишна област во Лос Анџелес вчера изгласа дека се очекува...

(Видео) Heнopмaлнa paбoта..: Чoвeк cкoкнaл oд aвиoн вo движење на aepoдромот во Лос Анџелес

Маж е примен во болница синоќа откако скокнал од авион во движење на меѓународниот аеродром во Лос Анџелес, објави Асошиејтед Прес. Авионот полетал од портата нешто по 19 часот, кога мажот направил неуспешен обид да се пробие во пилотската кабина,...

Втopиoт нajгoлeм гpaд вo САД ce cooчyвa co koлaпc: Amбyлaнтнитe вoзилa вo Лос Анџелес дa нe зeмaaт зapaзeни oд Koвид-19 co мaли шaнcи зa...

Здравствените власти на Лос Анџелес им кажаа на амбулантните работници да престанат да примаат пациенти со ковид-19 кои имаат многу мали шанси за преживување откако во областа се појави недостиг на болнички кревети и медицински персонал среде последното големо...

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Житeлитe нa Лос Анџелес дoбиja нapeдбa дa ocтaнaт дoмa

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети објави итна наредба, со која им се наложува на сите жители на градот да останат во своите домови поради зголемување на бројот на заразени случаи со коронавирус. Наредбата на градоначалникот стапи во сила веднаш. Гарсети...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Каква е состојбата со коронавирусот во Македонија?

Дури 69 отсто од заразените во период од 6 август до завчера, не биле вакцинирани и 81 отсто од...
- Advertisement -spot_img