February 28, 2021, 1:45 am

мадуро

ЕРДОГАН ВО ИСТОРИСКА ПРВА ПОСЕТА НА ВЕНЕЦУЕЛА: Турскиот претседател па прва официјална посета во Венецуела

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган ја оствари својата прва официјална посета на Венуцуела. Ердоган за време на својата посета упати пофални зборови до венецуелскиот претседател, Николас Мадуро и посочи дека верува оти на Венецуела неправедно и се наметнати меѓународните...
- Advertisement -

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...
- Advertisement -