September 28, 2021, 10:48 am

Макпетрол

Џип влетал во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска Магистрала

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва откако џип со швајцарски регистарски ознаки влета во бензинската „Макпетрол“ на Јадранска магистрала. Засега не се познати причините за сообраќајната незгода. Според првичните информации, нема повредени, а причинета е само материјална штета.

Некој ќе скенира 90 фискални, некој ќе си добие 90 акции

Претседателот на Управниот одбор Г-дин Андреја Јосифовски, се стекна со 90 обични акции од издавачот Макпетрол АД Скопје. Дека 90 не е само обична бројка, ќе Ви стане јасно ако знаете дека просечната цена на акцијата на Макпетрол, денеска изнесува...

Мицкоски: Нешто што вреди 18 милиони евра, Заев го плати 33 милиони, тука се пљaчка државата и тука се kpaдат граѓаните

Како се пљачка државата и како власта ги краде граѓаните, може да се види по примерот како Зоран Заев даде двојно повеќе пари за Макпетрол отколку што беше вредноста, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за ТВ...

Димовски: Владеењето на СДСМ е погубно за земјоделието, 33 милиони наместо на Макпетрол можеа да се дадат за земјоделците

Ситуацијата со оризот, тутунот и со грозјето, потврди дека ние како опозиција сме биле длабоко во право. СДСМ не може да се пофали со успешни земјоделски политики. Владеењето на СДСМ често пати е погубно за македонското земјоделство од гаснењето...

Јакимовски до Владата: Ако можеше Макпетрол да се гласа во Собрание, зошто не можеше и набавките на вакцините?

Лидерот на ГРОМ Стевче Јакимовски вечерва во Алфа телевизија со бројни критики кон работата на Владата јавно праша зошто ако можеше да влезе договорот со Макпетрол во Собранието на гласање, зошто не можеше да се гласа за набавката на...

Мицевски до Пендаровски: Да не биде слуга на Заев и да не го потпишува законот за Макпетрол

Tутунарите, невработените, семејствата кои настрадаа од корона кризата треба да знаат дека за нив нема грижа од државата затоа што Заев реши да даде пари на Макпетрол наместо да решава проблеми, изјави Никола Мицевски, координатор на пратеничката група на...

Мицкоски: Штeтниците од власта треба да живеат со сознанието дека наместо 33 милиони евра во Макпетрол, можеа да дадат пари на 55 илјади граѓаникои...

Власта на СДСМ и Зоран Заев го изгласа штетниот и по многу гледишта криминален закон за Макпетрол со кој од народната каса директно на контото на оваа компанија ќе се префрлат дури 33 милиони евра, реагираше на фејсбук претседателот...

Пpaтeницитe дeнecкa пpoдoлжyвaaт co pacпрaвaтa зa 3aкoнoт co кoj Макпетрол тpeбa дa дoбиe 33 милиoни eвpa нapoдни пapи

Пратениците треба да ја продолжат расправата за законот за решавање на спорот на Владата со Макпетрол. Собранието денеска треба да ја продолжи расправата по Предлог законот за решавање на спорот помеѓу Владата и Макпетрол АД Скопје по пат на спогодба,...

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ порачаа: Не смее да има за Макпетрол, а да нема за народот

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ до рано утринава во Собранието со говори, реплики и контрареплики го спречија донесувањето на Предлог законот за решавање на спорот помеѓу Владата и Макпетрол АД Скопје по пат на спогодба со кој се предвидува да му...

Собранието утрово ја пpeкина маратонската расправата за решавање на спорот со Макпетрол

Собранието по повеќе од дваесет часа утрово ја прекина расправата по Предлог законот за решавање на спорот помеѓу Владата на Република Македонија и Макпетрол АД Скопје по пат на спогодба, по скратена постапка. Дваесеттата седница на чиј дневен ред...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Граѓаните oд Бapдoвци yтpe ќe пpoтecтиpaaт пpeд Влaдa

Граѓаните од Бардовци утре излегуваат на протест против изградба на прифатен центар за странци. Колоната ќе тргне во 17 часот...
- Advertisement -spot_img