December 2, 2021, 5:10 am

малолетни лица

Двe мaлoлeтни лицa „oпepиpaлe“ вo Кочани – Рacчиcтeни 10 kpивични дeлa

На 30.07.2021, по претходно добиени оперативни сознанија, во ОВР Кочани се повикани малолетник од Кавадарци со претставник од Меѓуопштинскиот центар за социјална работа во Кочани и малолетник од Кочани со неговиот родител, поради постоење основи на сомнение дека малолетниците...

Гpyпa млaди лицa пpeтeпaлe maлoлeтници во Аеродром – oд eдниoт oдзeлe и нaкит

На 29.07.2021 во 00.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Владимир Комаров“ група млади лица физички нападнале четири малолетници и од еден од нив одзеле личен накит. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Се тpaгa пo двe мaлoлeтни лица

На 26.07.2021 во Полициската станица Карпош, од Јавната установа за згрижување на деца - Козле било пријавено дека од установата се оддалечиле С.А.(14) и Р.М.(14), кои и претходно се оддалечувале и биле враќани. Се работи на пронаоѓање на лицата.

Инcпeктopи oд Град Скопје зaтeкнaлe тpи мaлoлeтни лицa: Интepвeниpaлe пo дojaвa зa зaпaлeн oгaн

„Дежурни инспектори, вчеравечер, по пријава на граѓани интервенираа на сузбивање на оган на отворено во Злокуќани (позади објектот на Тинекс) во дива населба. На лице место беа затекнати малолетни лица кои запалиле смет во напуштени објекти. Дежурните инспектори извршија...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img