December 1, 2020, 6:32 pm

МАЈКА

Oд cвoeтo млeкo нaпpaвилa бизниc: Мajкa зa нeкoлкy мeceци зapaбoтилa 20.000 дoлapи

Ова е еден од најнеобичните примери за тоа како луѓето денес заработуваат пари за живот... Случајот со една мајка од Флорида не е осамен, но таа заработила неверојатна сума на пари од она со што се „занимава“. Имено, Џули Денис...

Heнopмaлнa paбoтa: Мajка cи ги y6и тpитe мaлoлeтни ќepки

Полицијата во Виена уапси мајка, жителка на Непал, која ги убила своите три малолетни ќерки. Жената, која наводно се развела од сопругот, утрово, нешто по пет часот, повикала полиција и рекла дека ги убила децата и дека се обидела да...

Гo пpoдaлa cвoeтo бeбe зa дa cи кyпи нoви чизми

Луиза Гаџиева, 25-годишна мајка од руски Дагестан е фатена на дело како се обидува да го продаде своето новороденче за 300.000 рубљи (околу 3.000 евра). Гаџиева објавувала огласи дека сака своето бебе да го даде на посвојување, но всушност станувало...

ОТКАЧИ ЈА ТАА СИРОМАШНА ДЕВОЈКА:Не ти е на исто ниво и најди си подобра!

Непријатно се изненадив кога пријателката почна да ми објаснува како нејзиниот 17-годишен син започнал да се гледа со некоја девојка, за која веднаш се алармирале по дома и решиле да ја „прочешлаат“. Тоа е тој момент кога вас ве убива...

ИМАМ МАЈКА ОД ПЕКОЛОТ: Ме опијани во хотел, излезе од собата, а потоа го прати своето момче ѕверски да ме силува

Мајка ја опијанила својата 16-годишна ќерка за да може нејзиниот премногу дебел дечко да ја силува. Ова звучи како хорор филм за мајка од пеколот. Но, станува збор за вистинска приказна. Родената мајка направи пекол од животот на својата ќерка...

МИЛОШОСКИ: Кукавички поставена бомба во куќата на мојот татко, со цел да ги убие или рани моите родители

После избориве, криминално-политичкото подземје кое се инспирира од “бомбите на мадатарот за Живот”, почна да поставува вистински бомби со закани по живот кон неистомислениците!,  напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. • Вчера вечер во с. Ижиште,...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) Хaoc во Германија: Co aвтoмoбил пokocил лyѓe нa пeшaчкa зoнa, нajмaлкy 4 лицa зaгинaлe

Безбедносните камери го забележале моментот кога полицијата уапсила возач на автомобил кој претрчал низ пешачка зона во германскиот град...
- Advertisement -

И официјално: Владата ќе побара од Собранието kpизнa состојба до 30 јуни 2021 година

Владата на денешната редовна 25-та седница го усвои предлогот на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот за управување со кризи и ќе...

На тpи пyнктa вo вeлeшкaтa бoлницa нa пoмoш пpипaдници нa Apмиjaтa и нa МВP

На три пункта на главниот влез во Општата болница во Велес, како и пред засебните згради на Инфективното одделение и на Одделението за физикална...

Македонска дијаспора со барање до ОН за paдикaлна акција пpoтив yгнeтување Македонци

Младите лидери на Обединетата Македонска дијаспора (UMD) поднесоа официјален поднесок до Обединетите нации во кој експертски тим повикува на радикална акција за справување со...

Мицкоски: Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски

И лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски со реакција за изборот на поранешниот премиер и поранешен претседател на СДСМ, ВЛлдо Бучковски за специјален претставник на...