November 30, 2021, 11:08 pm

медал

Македонската кик бокс репрезентација на Светскиот куп со освоени сребрен и три бронзени медали

Македонската кик бокс репрезентација на Светскиот кик бокс куп во Будимпешта освои еден сребрен медал и три бронзени медали. Миа Тодорова (-65 кг) го освои сребрениот медал на Светскиот кик бокс куп во Будимпешта, Унгарија, во лоу кик, откако во...

(Видео) Рaзбoјници во домoт на фудбaлерот на Челзи: Укрaдeни се злaтен и срeбрен медал

Маскирани разбојници го обиле семејниот дом на фудбалерот на актуелниот европски првак Челзи и англиски репрезентативец Риз Џејмс, при што му се украдени златниот медал од Лигата на шампиони и среброто од ЕУРО2020. Поединости околу грабежот изнесе самиот Џејмс на...

(Видео)Олимпиецот им се обрати на Македонците: Се гледаме утре на плоштад

Дочекот на Дејан Георгиевски, кој што вчера освои сребрен медал во таеквондо на Олимписките игри во Токио, ќе биде утре во 19:30 часот. Самиот Георгиевски ги повика граѓаните на заедничка прослава на најголемиот успех на независна Македонија на Олимписките игри. „Благодарам...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бугарскиот европратеник Радев ѝ порача на ЕУ: Во Бугарија нема македонско малцинство – нема компромис за тоа

Бугарскиот пратеник од поранешната владејачка партија ГЕРБ, Емил Радев, апелираше до колегите од Европскиот парламент да не се обидуваат...
- Advertisement -spot_img