метален предмет

Moмчe oд Kpивa Пaлaнкa co мeтaлeн пpeдмeт нaпaднaлo вpaбoтeн вo yгocтитeлcки oбjeкт

19-годишно момче од Крива Паланка со метален предмет нападнало вработен во угостителски објект, при што потоа бил приведен од страна на полициски службеници. Во Полициската станица Крива Паланка вчера бил приведен И.М. (19) од Крива Паланка, постапувајќи по пријава во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img