метро

(Видео) Маж се caмозaпали во метро станица во Париз

Маж попладнево се самозапали на станицата Пигал, во Париз, а еден патник интервенирал со апарат за гаснење пожар, јави дописникот на МИА. Сообраќајот на линијата 2 е во прекин меѓу Барбес-Рошешуар и Шарл-де-Гол-Етоал, соопшти РАТП. На плоштадот Пигал, во близина на...

Ќе го промени лицето на градот: Како ќе изгледа белградското метро?

Граѓаните на Белград и најдобрите српски архитекти ќе одлучат како ќе изгледаат возовите на белградското метро и на станиците. Сите станици ќе бидат различни и ќе ја раскажуваат приказната за историјата на тие простори, историјата на Србија, открива за...

Дур Шилегов си игра мајтап со Скопјани, Белград добива метро

Министерот за финансии на Србија, Синиша Мали, денес соопшти дека изградбата на првата линија на белградското метро од Железник до Миријево ќе започне на крајот на годината. По потпишувањето на заедничкиот меморандум за изградба на белградското метро меѓу Владата на...

Московското метро може да издржи нykлеарен напад

Московското метро се спротивстави на нападите на германското воено воздухопловство (Луфтвафе) и ги спаси животите на илјадници московјани. Дали би издржал нуклеарен напад и би станал безбедно засолниште за време на потенцијалната Трета светска војна? Досега, светот е свесен за само...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -