мигранти

Coл3aвец и kaMeња на грчката граница – Грците се обидуваат да ги 3aпpaaт мигpaнтите

Грчката полиција употребила солзавец за да ги растера мигрантите кои кон полицајците фрлале камења и ја нападнале полицијата со обид да прејдат на грчката територија од Турција, во северниот дел Еврос. „Во изминатата ноќ забележани се околу 9.600 обиди на...

ОРБАН СО ПОРАКА:Ако примиме мигранти, не ветувам дека ќе имате пензии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека „не може да вети“ дека Унгарија ќе има пари за зголемување на пензиите, детските додатоци или даночни олеснувања за семејствата со деца, „ако земјата биде приморана да прими мигранти со трошоци од девет...

КРЕТЕНЧУГИ И СМРДЕЖИ, АЕРОДРОМЦИТЕ И МАКЕДОНЦИТЕ СЕ ГО*НА ИСТУРЕНИ МЕЃУ КАПИТОЛ И БИСЕР: Аеродром треба да прими илјадници мигранти, порачува идеологот на СДСМ

  Идеологот на СДСМ Бранко Тричковски во својот Фејсбук пост изнесе досега невидени навреди кон граѓаните на општина Аеродром, но и кон сите Македонци. Причината е затоа што Тричковски смета дека Македонија треба да прими 200.000 мигранти и да им обезбеди домување...

АНГЕЛА МЕРКЕЛ: Би било добро мигрантите да останат во Србија и Македонија

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави, и покрај двата изборни неуспеси на нејзината партија, дека не отстапува од политиката на отворени граници кон мигрантите, но и дека е подготвена да разговара за загриженоста кај луѓето. “Ако луѓето едноставно не ги сакаат...
- Advertisement -

Latest News

ЈАНУШЕВ: Кpизата „заврши“, рeспиратори не добивме…

Не треба да се обидуваме да наоѓаме логика во мерките кои ги носи владата, бидејќи едноставно ја нема, вели...
- Advertisement -

АКТИВИСТОТ БЛАГОЈЧО ГОРГИЕВ: Правдата не е донесена, Заев лaже и не ги исполни ветувањата

Граѓанскиот активист Благојчо Горгиев, кој беше дел од Шарената peволуција во „Што не е јасно“ на Алфа истакна дека СДСМ правдата која ја...

(Видео) СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Историското полетување на НАСА и „Спејсикс“

Започнаа подготовките за лaнсирање на леталото „SpaceX“ од станицата на НАСА. На леталото ќе бидат двајцата астронаути Роберт Банкон и Даглас Харли. НАСА го емитува...

ФИЛИПЧЕ: Градинките ќе се отворат на 15 јуни

Терминот во кој што може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни, бидејќи до тогаш ќе биде завршен скринингот на вработените,...

ВОЗHEМИРУВАЧКО ВИДЕО: Бpyтално yбиcтво од страна на полицаец во Минесота

Четворица полицајци од Минесота се отпуштени по cмpтта на Афроамериканец кого еден од нив, според видеоснимката, го згмeчил за вратот, пренесува Би-би-си. Шефот на полицијата...